Nationale-Nederlanden z ofertą leczenia za granicą z limitem do 2 mln euro

0
249

Nationale-Nederlanden umożliwiło rozszerzenie ubezpieczenia „Ochrona+”, „Ochrona Jutra” oraz „Sposób na przyszłość” o nowy pakiet „Dbamy bez granic”. Dodatkowa umowa obejmuje m.in. leczenie za granicą z limitem kosztów na poziomie 2 mln euro.

Pakiet „Dbamy bez granic” umożliwia organizację i pokrycie kosztów leczenia dla każdej osoby objętej ubezpieczeniem. Produkt oferuje m.in. organizację leczenia w jednej z najlepszych placówek medycznych na świecie, transport oraz zakwaterowanie dla pacjenta i osoby towarzyszącej, a także wsparcie specjalistów, w tym tłumacza. Pakiet obejmuje takie choroby, jak nowotwór, w tym nowotwory złośliwe (białaczka czy chłoniak), a także choroby sercowo-naczyniowe wymagające operacji lub konieczności przeszczepu organu i stanu kwalifikującego pacjenta do zabiegu neurochirurgicznego.

–  Każdy z nas codziennie stara się zabezpieczać na wypadek różnych zdarzeń losowych. Wiemy, jak istotne jest posiadanie swojego rodzaju poduszki bezpieczeństwa w razie nagłej choroby. Niestety, aktualne statystyki potwierdzają jednoznacznie, że nowotwory są drugą po problemach z układem krążenia przyczyną zgonów w Polsce. Co istotne, jak twierdzą specjaliści, wielu z nich udałoby się uniknąć, gdyby szybciej została postawiona prawidłowa diagnoza lub zastosowana odpowiednia terapia – mówi Joanna Walczuk, dyrektor ds. produktów Nationale-Nederlanden. – Jednak często na drodze pacjentów w szybkim rozpoczęciu leczenia stoją kwestie finansowe. Zebranie odpowiedniej, nierzadko wysokiej kwoty to ogromne wyzwanie. Dlatego postanowiliśmy umożliwić naszym klientom posiadającym ubezpieczenie „Ochrona+”, „Ochrona Jutra” lub „Sposób na Przyszłość” rozszerzenie pakietu o dodatkową umowę „Dbamy bez granic”, która w sytuacji poważnej choroby umożliwi im kurację w placówce medycznej poza granicami naszego kraju – dodaje.

„Dbamy bez granic” obejmuje ochronę osób już od momentu otrzymania diagnozy choroby. Oferta zapewnia możliwość weryfikacji wyników u drugiego specjalisty, terapii w zagranicznej placówce, a także pokrycie kosztów transportu i noclegu osoby towarzyszącej. Ponadto, dodatkowa umowa do produktu „Ochrona+” gwarantuje opłacenie badań medycznych, konsultacji lekarskich i potrzebnych leków o wartości do 50 tys. euro po powrocie pacjenta do kraju w ramach kontynuacji leczenia.

Osoba posiadająca ochronę w zakresie „Dbamy bez granic” otrzyma też dostęp do portalu dbamybezgranic.pl, pomoc tłumacza oraz specjalnie przypisanego pacjentowi przewodnika, który będzie źródłem wiedzy i wsparcia na każdy etapie leczenia.

– Terapia bywa często długofalowym procesem i rozpoczyna się już w momencie pierwszych badań mających na celu postawienie prawidłowej diagnozy. Po odbytym leczeniu lub zabiegu operacyjnym pacjenci, będąc już w domu, często wymagają dodatkowych konsultacji medycznych, przyjmowania drogich leków lub rehabilitacji. Nasz nowy pakiet zapewni klientowi i jego najbliższym wsparcie finansowe w wysokości do 2 mln euro i opiekę specjalistów, w tym psychologa przez cały okres walki o powrót do zdrowia – dodaje Joanna Walczuk.

W ramach pakietu „Dbamy bez granic” klient może objąć ubezpieczeniem nie tylko siebie, ale także swoje dzieci, które ukończyły 1. rok życia. Dodatkowo Nationale-Nederlanden gwarantuje odszkodowanie w wysokości 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu (maksymalnie przez 60 dni). Najnowsza oferta skierowana jest do osób na stałe zamieszkujących terytorium Polski, obecnych klientów ubezpieczyciela oraz nowych, którzy w ramach przejęcia MetLife w Polsce mogą dołączyć do Nationale-Nederlanden.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)