Nietrzeźwy i nieubezpieczony kierowca odpowie przed sądem

0
414

Kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Zatrzymany przewoził samochodem dwoje pasażerów w tym dziecko, zaś auto nie miało ważnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jego sprawę rozstrzygnie sąd.

Policjanci z gostyńskiej drogówki podczas służby w Elżbietkowie zauważyli samochód osobowy jadący ze znaczną prędkością. Dokonany pomiar wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 49 km/h.

Mężczyzna zlekceważył wydane przez mundurowych polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej i odjechał w kierunku Bielaw Pogorzelskich. Po chwili policjanci zatrzymali pojazd. Dalsze czynności wykonane przez mundurowych wykazały, że 29-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierował samochodem, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. W takim stanie przewoził dwoje pasażerów w tym 7-letnie dziecko. Dodatkowo kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez wymaganego obowiązkowego ubezpieczenia OC ppm. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

(AM, źródło: KPP Gostyń)