Niewypłacalność biura podróży z gwarancją TU Europa

0
228

8 czerwca marszałek Mazowsza ogłosił niewypłacalność biura podróży Aktywni Plus z Warszawy. Firma miała gwarancję wystawioną przez TU Europa.

Wicedyrektor departamentu turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Izabela Stelmańska powiedziała „Rz”, iż informacja o niewypłacalności została podana przez marszałka, a nie przez właściciela biura, gdyż ten zniknął i nikt nie ma z nim kontaktu.

Gazeta zwraca uwagę, że biuro Aktywni Plus to działająca od 2016 roku firma organizująca krótkie wycieczki po Polsce i do krajów ościennych. Jej gwarancja, wystawiona przez TU Europa, opiewa na 32 tys. zł i kończy się 19 czerwca. Według Izabeli Stelmańskiej, wysokość pobranych zaliczek dwukrotnie może przewyższać wysokość gwarancji. Część poszkodowanych nie dostanie żadnych pieniędzy, gdyż zapłaciło za wycieczki jednodniowe, bez noclegu, które nie podlegają ochronie ustawowej. Pozostali poszkodowani powinni dostać swoje pieniądze z gwarancji lub z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Więcej:
„Rzeczpospolita” z 8 czerwca, Filip Frydrykiewicz „Biuro podróży Aktywni+ niewypłacalne. Właściciel zniknął”:
https://turystyka.rp.pl/biura-podrozy/…

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here