Sollers Consulting wdroży nowy silnik ratingowy w Amica Mutual

0
173

Firma Sollers Consulting wygrała konkurs na wdrożenie nowego silnika ratingowego w amerykańskiej firmie ubezpieczeniowej Amica Mutual. 

Amica Mutual to najstarsze wzajemne towarzystwo ubezpieczeń pojazdów w Stanach Zjednoczonych. Firma wycofa swój dotychczasowy silnik ratingowy, aby szybciej wprowadzać na rynek aktualizacje w obliczeniach wartości składek, wspierając rozwój danych w planach ratingowych i ich precyzję. Projekt jest jednym z ostatnich etapów modernizacji IT, dzięki której Amica podniosła poziom swojej cyfryzacji. 

– Cieszy nas, że możemy współpracować z firmą Amica. Dzięki wspólnemu doświadczeniu w zakresie pracy zdalnej możemy kontynuować projekty nawet w tak trudnych warunkach, jakie obecnie panują – powiedział Marcin Pluta, partner zarządzający Sollers Consulting. – Amica już udowodniła swoją imponującą zdolność do innowacji i cyfryzacji. Wdrożenie nowego silnika ratingowego będzie zdecydowanym krokiem naprzód w digitalizacji. Podjęte przez nas działania są bardzo obiecujące – dodał.

– Pracowaliśmy już z Sollers Consulting nad osiągnięciem naszych celów technologicznych. Jesteśmy pewni, że potrafią przeprowadzać złożone projekty, wykorzystując model samozarządzania – dodał Peter Moreau, wiceprezes i CIO Amica. 

Czynnikami, które zdecydowały o wygranej Sollers Consulting w przetargu, były doświadczenie firmy w zakresie wyceny ubezpieczeń oraz znajomość rynku amerykańskiego. W przeszłości współpracowała ona z Amicą w stworzeniu rozwiązania warstwy pośredniej, które tworzyłoby dokumenty polisowe w oparciu o system Guidewire PolicyCenter™.

– Z prawdziwą przyjemnością kontynuujemy partnerstwo z firmą Amica. Zarząd tego towarzystwa ubezpieczeniowego skutecznie realizuje ambicje cyfryzacyjne, a Sollers Consulting dumnie uczestniczy w tych działaniach – podsumował Marcin Pluta.

(AM, źródło: Sollers Consulting)