Nina Klingspor stanie na czele Allianz Central Europe

0
392

Nina Klingspor, obecnie dyrektorka generalna Allianz Private Krankenversicherungs-AG (APKV), spółki zajmującej się prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi w Niemczech, zostanie z daniem 1 stycznia 2024 roku nową CEO Allianz Central Europe. Na tym stanowisku zastąpi Petrosa Papanikolaou, który obejmie funkcję dyrektora generalnego Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) z dodatkową odpowiedzialnością za kierowanie Allianz Commercial na całym świecie.

Przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego APKV (w 2019 r.) Nina Klingspor przez cztery lata była dyrektorem finansowym AGCS, a w latach 2012–2015 pełniła funkcję dyrektora biura dyrektora generalnego Allianz SE Michaela Diekmanna.

Nina Klingspor dołączyła do grupy w 2000 roku jako szefowa biura dyrektora generalnego Allianz Global Investors, a następnie piastowała m.in. stanowiska dyrektora marketingu i dyrektora ds. dystrybucji zewnętrznej w Niemczech. Karierę zawodową rozpoczęła w Landesbank Baden Württemberg (LBBW), gdzie nadzorowała ryzyko kredytowe azjatyckich instytucji finansowych oraz pomagajała w budowie Niemieckiego Centrum LBBW w Pekinie. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie w Trewirze i studiowała język chiński na Tajwanie.

– Chcę podziękować Petrosowi za znakomitą pracę, jaką wykonał w Allianz Central Europe, utworzenie przez niego podmiotu i udaną transformację modelu regionalnego. Nina idealnie nadaje się do objęcia roli Petrosa i kierowania naszą zintegrowaną regionalną strategią w regionie Europy Środkowej. Jej znajomość sprzedaży, wiedza finansowa i zrozumienie dla doskonałości technicznej, a także praca zespołowa są wyjątkowe. Dzięki jej osobowości i umiejętnościom region Europy Środkowo-Wschodniej będzie miał silnego lidera – powiedział Klaus-Peter Roehler, członek zarządu Allianz SE.

Następcą Niny Klingspor w APKV zostanie Jan Esser. Wszystkie zmiany personalne wymagają uzyskania zgód regulacyjnych

Allianz Central Europe to regionalna jednostka odpowiedzialna za krajowe biznesy Allianz w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

(AM, źródło: Allianz)