Oferta inwestycyjna UNIQA dostępna zdalnie przez aplikację

0
533

UNIQA TFI i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wdrożyły rozwiązanie umożliwiające całkowicie zdalne korzystanie z bogatej oferty produktów inwestycyjnych. Wystarczy e-dowód oraz smartfon z NFC i zainstalowaną bezpłatną aplikacją eDO App.

Za pośrednictwem strony fundusze.uniqa.pl dzięki eDO App w kilku krokach można zacząć inwestować online. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych strategii inwestycyjnych z oferty funduszy albo jeden z programów oszczędnościowych: IKZE czy IKE.

– Głównym celem PWPW, który konsekwentnie realizujemy, jest dbałość o jakość usług oraz ich dostępność dla obywateli. Dlatego cały czas rozszerzamy grono firm korzystających z eDO App. Współpraca z UNIQA otwiera przed użytkownikami aplikacji nowe możliwości. To pierwsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które dołączyło do grona naszych partnerów – mówi Maciej Biernat prezes PWPW.

– UNIQA TFI oferuje całe spektrum strategii inwestycyjnych oraz programów emerytalnych, których wyniki inwestycyjne od wielu lat znajdują się w gronie najlepszych na rynku. Aby ułatwić klientom dostęp do tych produktów, UNIQA stawia na rozwój różnych kanałów dystrybucji, w tym bezpośrednio przez internet. Współpraca z PWPW i wdrożenie eDO App stawia nasze towarzystwo w grupie liderów rozwoju zdalnych kanałów dystrybucji w Polsce. Klientom daje zaś możliwość zakupu bez wychodzenia z domu, co w dobie pandemii ma dodatkowe znaczenie – mówi Robert Garnczarek, prezes UNIQA TFI.

Aplikacja bazuje na zaawansowanych zabezpieczeniach kryptograficznych oraz wymaga potwierdzenia operacji indywidualnym kodem PIN. Umożliwia nie tylko potwierdzenie tożsamości, ale także szybkie wypełnienie formularza danymi odczytanymi bezpośrednio z warstwy elektronicznej dowodu.

Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play, App Store, App Gallery na smartfony z anteną NFC i systemami Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 13.2 dla iPhone’a 7 i nowszych).

(AM, źródło: PAP MediaRoom)