PFR Portal PPK: Plany, prognozy, komentarze PPK okiem prezesa Mercer

0
457

26 listopada o godz. 11:00 rozpocznie się webinarium z cyklu „PPK – plany, prognozy, komentarze”. Gościem prezesa PFR Portal PPK Roberta Zapotocznego będzie Krzysztof Nowak, prezes zarządu i konsultant w firmie Mercer Polska.

Podczas rozmowy przedstawiony zostanie punkt widzenia pracodawców, krajowych i zagranicznych, w odniesieniu do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Uczestnicy webinarium dowiedzą się m.in., jak oceniają PPK centrale największych firm, czy plan może być atrakcyjną formą benefitu pracowniczego oraz jak oszczędzają na przyszłość pracownicy innych krajów?

Robert Zapotoczny jest współtwórcą ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Politolog i ekonomista, posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym. Od 2016 r. związany jest z grupą kapitałową Polskiego Funduszu Rozwoju jako członek międzyresortowego zespołu pracującego nad ustawą o PPK. Aktualnie kierując spółką PFR Portal PPK, odpowiada za promowanie długoterminowego oszczędzania w ramach PPK.

Krzysztof Nowak, związany z firmą Mercer od początku jej działania w Polsce, tj. od 1999 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego, posiada licencję zawodową maklera papierów wartościowych oraz brokera ubezpieczeniowego. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprawach inwestycji i świadczeń pracowniczych. Jest ekspertem w zakresie ryzyka, świadczeń zdrowotnych i emerytalnych. Wśród prowadzonych lub koordynowanych przez niego projektów znalazło się m.in. doradztwo w zakresie tworzenia zakładowych planów emerytalno-oszczędnościowych dla wielu polskich i międzynarodowych spółek. Doradzał i zarządzał projektami tworzenia trzech polskich pracowniczych funduszy emerytalnych

Udział w webinarium jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się pod linkiem.

(AM, źródło: PFR Portal PPK)