PIB Group inwestuje w spółki Grupy Nord

0
1654

PIB Group podpisało warunkową umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów w spółkach Grupy Nord. To kolejne przejęcie firmy na polskim rynku po inwestycjach w spółki brokerskie WDB, Transbrokers.eu, Brokers Union, Grupę Exito, Equinum Broker, spółkę reasekuracyjną ReSolutions i multiagencję Asist.

Najnowsza akwizycja jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji długofalowej strategii PIB Group zmierzającej do zwiększania swojej obecności w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Cieszymy się, że dołączymy do PIB Group – niezależnej grupy zajmującej się pośrednictwem ubezpieczeniowym. Dzięki podobnej kulturze i pełnym zrozumieniu roli brokera ubezpieczeniowego czy reasekuracyjnego, będziemy mogli współpracować z najlepszymi ekspertami w innych krajach. Dzięki PIB uzyskamy również większy dostęp do międzynarodowych rynków ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, a to pozwoli na dostarczenie naszym klientom profesjonalnego wsparcia w zakresie ochrony ich interesów, zasobów oraz inwestycji – skomentował Krzysztof Bromka, prezes zarządu Nord Partner.

– Grupa Nord z bogatą historią i wybitnym zespołem ekspertów wnosi do PIB Group ogromne doświadczenie i innowacyjne podejście do zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i reasekuracji. Cieszymy się na współpracę z Krzysztofem Bromką i jego zespołem. Wiem, że razem stworzymy silną i synergiczną organizację i dostawcę innowacyjnych rozwiązań ubezpieczeniowych w Polsce. Wspólnie z naszymi międzynarodowymi partnerami będziemy mogli zapewnić klientom dostęp do globalnych rynków ubezpieczeń i reasekuracji – podkreślił Mariusz Muszyński, CEO PIB Group Poland.

– Polska jest strategicznym rynkiem w tej części Europy dla PIB Group ze względu na swój potencjał oraz nasze dotychczasowe doskonałe doświadczenia w tym obszarze. Cieszymy się bardzo, że Grupa Nord i jej zespoły dołączą do PIB Group, bo dzięki temu wspólnie z pozostałymi polskimi spółkami, przy wysoce rozwiniętej kulturze współpracy, ugruntowanej pozycji rynkowej i doskonałych kompetencjach zespołu, będziemy mogli zaoferować jeszcze więcej wartości dla naszych klientów oraz, co równie ważne, duże możliwości rozwoju dla pracowników – dodał Brendan McManus, CEO PIB Group.

Grupa Nord rozpoczęła działalność w 1998 roku. Obecnie zatrudnia w całej Polsce prawie 250 ekspertów, dostarczając swoim klientom rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń oraz reasekuracji. Przez 26 lat obecności na rynku, Grupa Nord wypracowała doświadczenie w zakresie obsługi m.in. podmiotów sektora publicznego, instytucji finansowych, budownictwa, przemysłu, branży energetycznej, chemicznej, transportowej i opieki zdrowotnej. W skład grupy wchodzą spółki: Nord Partner, Nord Re i Nord Serwis.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl