Pierwsze centrum medyczne w Gdyni otwarte

0
549

PZU Zdrowie uroczyście otworzyło wielospecjalistyczne centrum medyczne w Gdyni przy ul. Kieleckiej 2. To pierwsza własna placówka operatora medycznego w tym mieście.

W Trójmieście PZU Zdrowie ma sześć placówek własnych i pracowni diagnostycznych, z których mogą korzystać zarówno pacjenci z pakietami medycznymi PZU Zdrowie, jak i w ramach pojedynczych wizyt.

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że to jedno z najnowocześniejszych centrów medycznych PZU Zdrowie. Przygotowane w wysokim standardzie gabinety lekarskie i przestrzeń placówki, wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i profesjonalna kadra medyczna. To dopiero początek rozwoju PZU Zdrowie w Gdyni.

Jesteśmy już dobrze zadomowieni w Trójmieście i pacjenci doceniają nasze gdańskie placówki medyczne i pracownie rezonansu. Działa tu także nasza infolinia medyczna, która obsługuje pacjentów z całej Polski. Jestem przekonany, że również nowo otwarta placówka znajdzie uznanie gdynian, zwłaszcza że oferuje holistyczne podejście do zdrowia – powiedział Andrzej Jaworski, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Opieka specjalistyczna i diagnostyka

Na przestrzeni 815 mkw. znajduje się 18 gabinetów lekarskich, gdzie przyjmują lekarze ponad 20 specjalizacji. Pacjenci Centrum Medycznego PZU Zdrowie Gdynia Kielecka mogą skorzystać z:

  • konsultacji lekarskich z zakresu: interny, pediatrii, ginekologii, endokrynologii, ortopedii, okulistyki, dermatologii, laryngologii, alergologii, kardiologii, neurologii, urologii, gastroenterologii, pulmonologii, reumatologii, psychiatrii, radiologii, diabetologii i chirurgii, w tym część także dla dzieci;
  • badań diagnostycznych: wideodermatoskopia, wideofiberoskopia, RTG, USG, testy alergiczne oraz pełen zakres badań laboratoryjnych;
  • leczenia stomatologicznego: stomatologia zachowawcza, pedodoncja, protetyka, endodoncja mikroskopowa, diagnostyka stomatologiczna obrazowa, profilaktyka stomatologiczna (higienizacja);
  • opieki psychologicznej.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7–20. Na wizyty pacjenci umówią się całodobowo przez portal i aplikację mojePZU lub w godzinach pracy placówki pod numerem telefonu: 58 621 65 45. Z usług placówki można skorzystać zarówno z pakietami medycznymi PZU Zdrowie, jak i bez.

Zrównoważony rozwój

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdynia Kielecka mieści się w biurowcu K2 przy ul. Kieleckiej 2, w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana, co umożliwia wygodny dojazd komunikacją miejską. Budynek posiada certyfikat LEED Platinum, uwzględniający uwarunkowania środowiskowe w realizacji inwestycji budowlanej, zwracający uwagę na rozwiązania techniczne pozwalające na redukcję zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontrolę jakości powietrza.

Budynek wpisuje się w zielony standard sieci PZU Zdrowie, zakładający lokalizowanie nowych placówek w nowoczesnych i ekologicznych inwestycjach, np. Palio w Gdańsku, Varso Place w Warszawie, Pixel w Poznaniu czy Ogrodowa Office w Łodzi.

PZU Zdrowie na mapie Trójmiasta

Na terenie Trójmiasta działa już sześć placówek pod marką PZU Zdrowie. W ciągu ostatniego roku operator medyczny otworzył w Gdańsku centrum medyczne przy ul. Marynarki Polskiej oraz pracownię diagnostyczną przy ul. Abrahama. Gdańscy pacjenci mogą udać się również do centrum medycznego przy ul. Abrahama oraz pracowni diagnostycznej przy ul. Grunwaldzkiej.

W Gdyni, oprócz nowej placówki, znajduje się pracownia diagnostyczna przy ul. Starowiejskiej. W Gdańsku zlokalizowana jest także infolinia medyczna PZU Zdrowie, która jest jednym z największych call center w regionie.

O PZU Zdrowie

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.