Piotr Rudzki został szefem Praktyki FI/FL GrECo Polska

0
736

Z dniem 1 września Piotr Rudzki objął stanowisko szefa Praktyki Financial Lines/Financial Institutions GrECo Polska. Korzystając ze wsparcia ekspertów z centrali Grupy GrECo w Wiedniu, będzie zajmował się wdrażaniem nowych produktów oraz pozyskiwaniem klientów z tego sektora.

Piotr Rudzki jest związany z GrECo od ponad siedmiu lat. Ostatnio pełnił funkcję Account Managera odpowiedzialnego za obsługę klientów korporacyjnych.

– Nasz portfel ubezpieczeń OC rośnie dynamicznie i pojawiła się konieczność wydzielenia specjalnego zespołu obsługującego ten obszar. Zdecydowaliśmy, aby projekt utworzenia i prowadzenia tego zespołu objął Piotr Rudzki, który dał się poznać jako świetny i zaangażowany fachowiec. Wierzę, że dzięki Piotrowi nasi klienci w całej Polsce otrzymają doskonałe wsparcie w zakresie takich ryzyk, jak OC, PI, D&O, cyber i sprzeniewierzenia, które z roku na rok zyskują ich coraz większą uwagę – powiedział Paweł Paluszyński, prezes zarządu GrECo Polska.

– Ta nowa rola będzie kapitalnym wyzwaniem, gdyż ryzyka finansowe w Polsce znalazły się, moim zdaniem, w przełomowym punkcie. Z jednej strony mamy rynek D&O, z którego rakiem wycofują się najwięksi światowi gracze: AXA XL oraz Liberty. Underwriterzy zmniejszają oferowane pojemności, a stawki na rynku londyńskim rosną z miesiąca na miesiąc. To musi się przełożyć na zmianę także naszego rynku, czego pierwsze symptomy już widać, a pandemia Covid-19 dodatkowo się do tego dołożyła. W tych trudnych okolicznościach jako broker będziemy musieli udowodnić naszą wartość dodaną, odpowiadając na oczekiwania naszych klientów, dla których plasowaliśmy limity zbliżone do miliarda PLN. Z drugiej strony natomiast mamy nadal raczkujący w Polsce rynek ubezpieczeń cybernetycznych. Także dzięki pandemii coraz więcej procesów biznesowych odbywa się w cyberprzestrzeni. Jednocześnie oficjalne dane wskazują, że liczba incydentów cybernetycznych z roku na rok rośnie – podsumował nowe wyzwania Piotr Rudzki.

(AM, źródło: GrECo)