PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

0
112

Tegoroczny PZU Cracovia Maraton przebiegać będzie pod hasłem to-ge(t)-ther(e), które ma zachęcić miłośników biegania, by mimo pandemii połączyli się ze sobą i wzięli udział w sportowej rywalizacji choćby wirtualnie. Na trasę maratonu 250 biegaczy ruszy 8 listopada. Z kolei 19 października ruszą na trasy wirtualni biegacze.

– Cieszę się, że mimo pandemii uda nam się w tym roku zaproponować biegaczom sportowe emocje. Bieg na dystansie maratońskim wokół Błoń Krakowskich będzie miał wymiar bardziej symboliczny niż sportowy – powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i biegów organizowanych przez ZIS. – Oczywiście każdy pobiegnie, aby uzyskać jak najlepszy czas. Jako organizatorzy chcemy jednak przede wszystkim pokazać, że jesteśmy razem, że w czasie pandemii przy zachowaniu dystansu społecznego oraz przestrzeganiu obowiązujących regulacji można bezpiecznie rywalizować. Chcemy pokazać, że nic tak nie łączy ludzi jak sport i związane z nim emocje. Wartym podkreślenia jest fakt, że kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Cieszę się, że nasz partner, wieloletni sponsor tytularny biegów organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej – PZU – po raz kolejny aktywnie uczestniczy w naszych działaniach – dodał.

– Sport to najlepsza inwestycja w zdrowie i jakość życia, dlatego od lat chętnie wspieramy imprezy biegowe. Jestem pewna, że PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) będzie niezapomnianym przeżyciem sportowym, mimo pandemii i związanym z nią licznych obostrzeń sanitarnych – powiedziała Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

Liczba miejsc w krakowskim biegu organizowanym w tradycyjnej formule jest mocno ograniczona, ale wirtualne trasy w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)są otwarte dla wszystkich miłośników biegania. Biegi będą realizowane za pośrednictwem istniejącej już aplikacji wykorzystywanej przy okazji wirtualnego treningu PZU Cracovia Maraton Challenge – aplikacja zmieni nazwę na PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e). Można będzie zmierzyć się na wybranym przez siebie dystansie w każdym zakątku Polski. Do wyboru jest bieg na 5, 10 i 13 km, a także półmaraton i maraton (dystanse, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi). Aplikacja biegowa startuje 19 października, będzie można z niej korzystać do 8 listopada.

(AM, źródło: PZU)