PKO Ubezpieczenia sponsorem wyścigu Via Dolny Śląsk

0
139

PKO Ubezpieczenia zostało sponsorem tytularnym Via Dolny Śląsk – najliczniej obsadzanej cyklicznej szosowej imprezy kolarskiej dla amatorów w kraju, w ramach której odbędzie się dziesięć wyścigów.

– Cieszymy się, że otwieramy nowy etap w działalności naszej firmy, jakim jest współpraca ze Ślężą Sobótka Bike Academy przy tak ciekawym, sportowym projekcie. Jazda na rowerze jest jedną z głównych aktywności sportowych w Polsce. Nie dziwi mnie to, ponieważ sprzyja dobremu samopoczuciu, jest przyjemna dla nas i środowiska, a jednocześnie to też wspaniała dyscyplina sportu. Angażując się w kolarstwo, chcemy dołączyć do społeczności, która podobnie jak my rozumie potrzebę zdrowego stylu życia, aktywności sportowej oraz szanuje fenomen sportowej rywalizacji – mówi Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia. – Nie możemy się doczekać tegorocznego sezonu kolarskiego, którego rozpoczęcie wielu kolarzy utożsamia ze Ślężańskim Mnichem. W tym roku spotykamy się już 5 kwietnia w Sobótce, kolebce polskiego kolarstwa – dodaje.

W ramach umowy sponsoringu PKO Ubezpieczenia i Ślęża Sobótka Bike Academy planują szereg wspólnych działań sprzyjających promocji wydarzenia. Jednym z nich jest przygotowanie specjalnych materiałów ekspozycyjnych z logotypem sponsora tytularnego. Logo PKO Ubezpieczenia będzie też prezentowane na numerach startowych, w materiałach informacyjnych towarzyszących wszystkim edycjom wyścigów.

W programie wyścigów przewiduje się także atrakcje dla kibiców, którzy co roku wspierają uczestników na trasie. Zakład zapowiada, że będzie również aktywny w internecie i mediach tradycyjnych. Sponsorem wspierającym wydarzenie będzie PKO Leasing – największa spółka leasingowa w Polsce. W tegorocznych wyścigach wezmą też udział zawodnicy reprezentujący barwy GK PKO Banku Polskiego.

(AM, źródło: PKO Ubezpieczenia)