Podpis elektroniczny, który ułatwi pracę w branży ubezpieczeniowej

0
671

W lutym uruchomiona została nowoczesna i bezpieczna platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS – SIGNIUS Professional. Usługa skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jak można wykorzystać ją w branży ubezpieczeniowej?

Platforma SIGNIUS może być wykorzystana w branży ubezpieczeń w kilku obszarach.

Dzięki szybkiemu oraz uproszczonemu procesowi finalizacji umów z natychmiastową zdalną weryfikacją tożsamości w procesach sprzedaży można liczyć nazdecydowaneprzyspieszenie finalizacji transakcji oraz wyższą konwersję sprzedaży.

W działach HR może znacznie uprościć obieg i obsługę dokumentacji pracowników, a przy obsłudze claimów ułatwi kontakt beneficjentom oraz pozwoli wyeliminować z użycia tony papieru.

Dostępne wersje

SIGNIUS to platforma, którą wykorzystamy zarówno w relacjach C2C, B2B i B2C.

Dla użytkowników indywidualnych i małych firm, które chcą podpisywać dokumenty szybko, wygodnie i bezpiecznie, jest dostępna usługa w chmurze – wystarczy wejść na stronę www.signius.eu i założyć konto. Dzięki prostocie i intuicyjności rozwiązania po wstępnej weryfikacji tożsamości umowy można podpisać nawet w 1 minutę.

Dla firm średniej wielkości SIGNIUS oferuje integrację przez API.

Z kolei do dużych organizacji, takich jak firmy ubezpieczeniowe i banki, skierowana jest wersja Enterprise – instalowana on-premise, którą można zintegrować z systemami obiegu dokumentów, np. ECM, DMS i CRM. Wersja ta umożliwia także kompleksowy branding i pełną customizację pod potrzeby organizacji.

SIGNIUS wyróżnia się wśród podpisów elektronicznych dostępnych na rynku

Usługa gwarantuje przede wszystkim pewne potwierdzenie tożsamości wszystkich osób podpisujących dokument, co daje 100% bezpieczeństwa. Użytkownik ma do wyboru dwie formy identyfikacji – wideoweryfikację lub potwierdzenie danych przez bankowość elektroniczną na podstawie dyrektywy PSD2.

Bardzo przyjazny interfejs, intuicyjność i prostota rozwiązania oraz brak konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń czy wcześniejszej rejestracji to kolejne ważne wyróżniki podpisu SIGNIUS.

Ponadto, usługa oferowana jest na terenie całej Unii Europejskiej, a platforma dostępna w dwóch językach – polskim i angielskim. Niebawem będzie obsługiwała także język niemiecki.

Podpis w kilku krokach

Dokument można podpisać już w ciągu 1 minuty. Sam proces to kilka kroków: dodanie dokumentu do podpisu, jednorazowa weryfikacja tożsamości, zaproszenie innych osób do podpisania dokumentu, automatyczny podpis zdalny.

Co ważne, platforma oferuje możliwość podpisywania wielu dokumentów jednocześnie przez jedną osobę. Ponadto, jeden dokument może podpisać wiele osób, a zlecający ustala kolejność podpisujących. Każda ze stron może pobrać podpisany dokument z platformy i go zarchiwizować.

Więcej na temat usługi przeczytacie na stronie www.signius.eu. Tam też możecie zamówić bezpłatne niezobowiązujące DEMO rozwiązania – e-mailowo, telefonicznie lub przez chat.

Maciej Zygmański
Business Development
Manager SIGNIUS SA


Pakiet Testowy na 30 dni za darmo dla czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej”

Dla czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej” SIGNIUS przygotował specjalną ofertę. Pierwsze 100 osób, które wyśle maila na connect@signius.eu z tytułem „Gazeta Ubezpieczeniowa” i zamówi Pakiet Testowy podpisów SIGNIUS Professional, otrzyma darmowy pakiet na 30 dni!