Polskie Centrum Brokerskie przedstawi ofertę dla spółek Skarbu Państwa

0
912

Polskie Centrum Brokerskie – pod taką marką PGNiG będzie oferować swoje usługi w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji. Dotychczas spółka wchodząca w skład grupy świadczyła usługi głównie dla jej podmiotów. Jako Polskie Centrum Brokerskie będzie kierować swoją ofertę także do innych przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa.

Polskie Centrum Brokerskie będzie jedynym licencjonowanym pośrednikiem zarówno ubezpieczeniowym, jak i reasekuracyjnym z udziałem Skarbu Państwa. Firma będzie świadczyć kompleksowe usługi doradztwa i pośrednictwa ubezpieczeniowego, obejmujące ubezpieczenia majątkowe i osobowe oraz życiowe. W ramach doradztwa będzie wykonywać audyty ubezpieczeniowe, raporty z oceny ryzyka, opiniować dokumentację ubezpieczeniową, w tym przetargową, a także wspierać klientów w roszczeniach szkodowych.

– Polskie Centrum Brokerskie jest pierwszym tego typu projektem w Polsce. Tworzy je zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w największych firmach na rynku ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym. Zamierzamy zmodyfikować dotychczasowy model obsługi brokerskiej, współpracując również z renomowanymi brokerami funkcjonującymi na rynku. Uzyskanie jak najlepszej oferty dla klienta będzie kluczowym elementem naszej strategii. Zamierzamy zoptymalizować koszty obsługi brokerskiej, co może wzbudzić kontrowersje na rynku, zwiększając jego konkurencyjność. Zapraszamy spółki, które potrzebują skrojonego na miarę doradztwa ubezpieczeniowego i usług brokerskich. Już wkrótce będziemy mogli pochwalić się pierwszymi zrealizowanymi projektami – podsumowuje Wojciech Czapiński, prezes Polskiego Centrum Brokerskiego.

Więcej na temat planów PGNiG w tym obszarze:

(AM, źródło: PGNiG)