Próbował wyłudzić odszkodowanie, trafił w ręce policji

0
592

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który powiadomił o kradzieży z włamaniem do swojej firmy. Zgłosił, że z tego tytułu poniósł straty w wysokości ponad 560 tys. zł. Okazało się, że mężczyzna złożył fałszywe zawiadomienie w celu wyłudzenia odszkodowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 46-letniego jeleniogórzanina podejrzanego  o złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań oraz o oszustwo. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 27 grudnia 2021 roku zgłosił się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do swojej firmy. Według zgłoszenia w  wyniku przestępstwa skradzione zostało mienie o wartości ponad 560 tys. zł. Policjanci po weryfikacji informacji ustalili, że zgłoszenie jest nieprawdziwe. Wkrótce potwierdzili również, że nie doszło do żadnego włamania. Mężczyzna złożył nieprawdziwe zeznania, w celu uzyskania odszkodowania. Z tego tytułu uzyskał zaliczkę rekompensaty w wysokości 125 tys. zł. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali część skradzionego mienia oraz zabezpieczyli pieniądze.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, złożenie fałszywych zeznań oraz oszustwo grozić może  nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(AM, źródło: KMP Jelenia Góra)