Próbował wyłudzić odszkodowanie, trafił w ręce policji

0
277

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który zgłosił fikcyjną kradzież samochodu o wartości 65 tys. zł. Właściciel w ten sposób chciał wyłudzić od firmy ubezpieczeniowej odszkodowanie.

1 listopada do opoczyńskiej komendy zgłosił się 31-letni mieszkaniec Warszawy i powiadomił, że z ulicy Świerkowej w Opocznie skradziono mu samochód o wartości 65 tys. zł. Policjanci zaczęli zbierać informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży i w miarę rozwoju sprawy mieli coraz większe wątpliwości. Przypuszczali, że zgłoszona kradzież nie miała w ogóle miejsca.

Po niespełna miesiącu funkcjonariusze zebrali materiał potwierdzający ich przypuszczenia, w efekcie czego potwierdzono fikcyjne zgłoszenie kradzieży pojazdu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chcąc uzyskać odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, powiadomił policję o fikcyjnej kradzieży samochodu. 31-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy zgłoszenia przestępstwa, którego nie popełniono, drugi wyłudzenia odszkodowania. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(AM, źródło: KP Opoczno)