Projekt „Agent na emeryturze”. Czerp korzyści ze swojego biznesu nawet po zakończeniu kariery

0
1339

Po kilku dekadach wytężonej pracy przychodzi w końcu pora na podsumowanie swojej kariery. Z pozoru mogłoby się wydawać, że czas przemian powinien upływać pod znakiem optymizmu. W końcu na swoim koncie masz masę osiągnięć, które napawają cię dumą.

Dzięki swojej tytanicznej pracy możesz pozwolić sobie na komfortowe i spokojne życie. Ponadto po wielu latach spędzonych w pośpiechu złapiesz oddech i zwolnisz tempo. Nareszcie pojawi się też przestrzeń na realizację pasji, upragnione podróże albo przeprowadzkę do urokliwego miejsca oddalonego od wielkomiejskiego zgiełku.

Wszystko to brzmi obiecująco, ale pozostaje jedna kwestia, która nie daje ci spokoju. Nie można przecież z dnia na dzień porzucić całego dorobku zgromadzonego w roli agenta. Trzeba znaleźć sposób umożliwiający płynne przejście pomiędzy etapem aktywności zawodowej a długo wyczekiwaną emeryturą. Przekonaj się, w jaki sposób możesz to zrobić.

Jakie wyzwania stoją przed agentami przechodzącymi na emeryturę?

Jako agent zbliżający się do osiągnięcia wieku emerytalnego dysponujesz bezcenną wiedzą na temat funkcjonowania branży. W swoim portfelu posiadasz wielu klientów, z którymi nierzadko udało się zawiązać bliskie i ciepłe relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Być może zatrudniasz też pracowników odpowiadających za utrwalanie renomy twojej marki.

Profesjonalizm nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Warto przypieczętować karierę w dobrym stylu, a przy okazji zrobić jeszcze użytek ze swojego dorobku. W tym celu trzeba znaleźć odpowiedniego kandydata do przekazania całego kapitału.

Jednym z głównych kryteriów selekcji jest poczucie zaufania do danej osoby. W związku z tym potencjalnymi następcami często stają się dzieci. Te jednak nie zawsze mają ochotę na przejęcie firmy. Po pierwsze przez lata obserwowały, jak wiele energii i stałego zaangażowania wymaga praca agenta. Poza tym mogą mieć po prostu zupełnie inny pomysł na swoją przyszłość.

Koniec końców okazuje się, że w bezpośrednim otoczeniu nie ma nikogo, kto mógłby kontynuować twoje dzieło.

Program „Agent na emeryturze” na straży twojego dorobku

Warunki sprzyjające dynamicznemu rozwojowi rynku ubezpieczeń pojawiły się w Polsce dopiero w latach 90. Ówcześni pionierzy są zatem pierwszym pokoleniem agentów stojących u progu zakończenia kariery zawodowej. Skoro zjawisko jest stosunkowo nowe, brakuje jeszcze skutecznych rozwiązań.

Jako Multiagencja CONDITOR postanowiliśmy zadbać o potrzeby doświadczonych fachowców. Efektem naszych starań stał się projekt „Agent na emeryturze”.

Tworzymy firmę rodzinną, w której pracują już dwa pokolenia specjalistów. Przedstawiciele pierwszej generacji zbudowali solidne fundamenty i zgromadzili pokaźny bagaż doświadczeń. Teraz mogą przekazywać swoją wiedzę początkującym agentom, którzy łączą nieskrępowany zapał z ogromnymi ambicjami.

W naszym przypadku udało się zachować ciągłość tej sztafety pokoleń. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy są w takiej komfortowej sytuacji. Czasem po prostu brakuje odpowiedniego następcy. Otwieramy zatem nową furtkę dla fachowców, którym wyczerpały się inne możliwości – oświadczył Ireneusz Szczepaniak, właściciel Multiagencji CONDITOR.

W ramach przedstawionego projektu udzielamy profesjonalnego wsparcia agentom udającym się na zasłużoną emeryturę. Możemy zaopiekować się wszystkimi obszarami twojej dotychczasowej działalności. Przede wszystkim zaoferujemy ciągłość współpracy z klientami przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi. Ponadto dotrzymamy umów zawartych z pracownikami, a także zajmiemy się firmowym biurem.

„Agent na emeryturze” krok po kroku

Na początek skontaktuj się z nami, aby umówić się na niezobowiązującą rozmowę. Podczas spotkania poprosimy cię o przedstawienie swojej firmy oraz nakreślenie potrzeb. Na tej podstawie stworzymy ofertę, która zostanie dopasowana do twoich oczekiwań. Jednocześnie udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Jeżeli zdecydujesz się na podjęcie współpracy, niezwłocznie przystępujemy do działania.

Kluczem do sukcesu jest sprawna komunikacja, która pozwala na uniknięcie niedopowiedzeń. W związku z tym przywiązujemy dużą wagę do pełnej transparentności. Wszyscy twoi klienci i pracownicy zostaną szczegółowo poinformowani o planowanych działaniach.

W rezultacie zachowasz nienaganny wizerunek, a twoi współpracownicy zyskają poczucie, że nie ma powodu do obaw.

Przekazanie swojego dziedzictwa to długotrwały i złożony proces. W związku z tym staramy się przeprowadzić całą operację z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Rekomendujemy, by agent współpracował z nami jeszcze w toku przekształcania firmy. Niektórzy pozostają z nami na kwartał, a inni nawet na rok.

Dzięki temu jesteśmy w stanie czerpać obopólne korzyści. Ty masz wystarczająco dużo czasu, aby na spokojnie domknąć wszystkie sprawy. Z kolei my możemy jeszcze dokładniej poznać charakterystykę twojej działalności.

Co zyskasz poprzez udział w projekcie „Agent na emeryturze”?

Po pierwsze, możesz być spokojny o przyszłość swojej marki i dobro ludzi, z którymi łączyły cię relacje biznesowe. Sprawy firmowe będą toczyć się tym samym torem co wcześniej. Dołożymy wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby klientów. Podobnie podchodzimy do umów zawartych z członkami twojego zespołu.

Poza tym opowiadamy się zdecydowanie za pozostawieniem biura w tym samym miejscu. Słowem, naszym celem jest utrzymanie dotychczasowej współpracy we wszystkich obszarach. 

Po drugie, możesz w dalszym ciągu obsługiwać swój portfel w ramach własnej struktury sprzedażowej. Dzięki temu nadal czerpiesz wymierne korzyści ze swojej działalności.

Po trzecie, ustalasz warunki przekazania firmy. Decydujesz, kiedy rozpocznie się cały proces i w jakim tempie będą postępować zmiany.

W rezultacie możesz dostosować przebieg operacji do swoich preferencji. Na każdym etapie masz wpływ na podejmowane decyzje.

Po czwarte, możesz liczyć na naszą elastyczność.

Brak następcy to tylko jedna z potencjalnych sytuacji, w których możemy udzielić wsparcia. Warto jednak zwrócić uwagę na inne warianty. W końcu przyczyną przekazania firmy może być również stan zdrowia, nagła chęć zakończenia kariery albo inne zdarzenia losowe. Jesteśmy też do dyspozycji, gdy dzieci potrzebują specjalistycznego przeszkolenia z zakresu prowadzenia firmy odziedziczonej po rodzicach.

Sam proces przekazania działalności również może przebiegać w zróżnicowanym trybie. Jesteśmy w stanie dokonać natychmiastowego przejęcia w pełnym zakresie albo wyznaczyć dłuższy okres przekształcenia, który zostanie określony przez ciebie. Możemy też sprawnie kupić firmę i przygotować specjalne stanowisko, w ramach którego będziesz nadal pracować. Jesteśmy w gotowości, by dostosować się do różnorodnych okoliczności. Dopasuj rozwiązanie do swoich preferencji – proponuje Jakub Szczepaniak.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Multiagencja CONDITOR jest jednym z liderów branży ubezpieczeń w Polsce. Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia. W toku prowadzenia działalności zawarliśmy miliony umów z klientami indywidualnymi i firmami. Prowadzimy współpracę z niemal 3 tys. partnerów biznesowych.

Poza tym pozostajemy w stałych relacjach z ponad 30 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wszystkie te czynniki stanowią świadectwo naszej wiarygodności i profesjonalizmu.

Zajrzyj na stronę internetową agentnaemeryturze.conditor.pl, aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat przedstawionego projektu.