PZU iFlota pozwoli zarządzać flotą, ubezpieczeniem i bezpieczeństwem

0
421

PZU rozszerza pakiet rozwiązań dla korporacyjnych klientów flotowych o system PZU iFlota. Jego trzy najważniejsze moduły to zarządzanie flotą, ubezpieczeniami oraz bezpieczeństwem.  To kolejne, obok PZU Bezpieczna Flota i Audax, specjalne rozwiązanie prewencyjne oferowane przez PZU flotom korporacyjnym.

– W ramach biznesu korporacyjnego PZU obsługuje kilkanaście tysięcy firmowych klientów flotowych, co stanowi ponad pół miliona ubezpieczonych pojazdów. Analizy Zespołu Zarządzania Ryzykiem Flot PZU, ale także informacje przekazywane przez samych klientów i pośredników wskazują, że w segmencie mniejszych i średnich flot bardzo często nie ma jednej konkretnej osoby, która odgrywa rolę kierownika floty, nie mówiąc już o programie wspomagającym zarządzanie flotą. Dlatego postanowiliśmy stworzyć system PZU iFlota, który pomoże klientom w zarządzaniu flotą, ograniczaniu szkód i kontrolowaniu kosztów – mówi Jakub Sajkowski, dyrektor zarządzający ds. klienta korporacyjnego PZU SA.

PZU iFlota to system, który łączy w sobie trzy elementy ważne z punktu widzenia osoby zarządzającej parkiem pojazdów w przedsiębiorstwie. Podstawową jego funkcją jest możliwość zarządzania ewidencją pojazdów, kierowców i różnego rodzaju kosztami, a także obsługą m.in. kart paliwowych i usług serwisowych. W tym module można zdefiniować powiadomienia, które przypomną o zbliżających się zadaniach, takich jak przeglądy, szkolenia, odnowienia uprawień kierowców czy płatność raty. Drugim elementem jest zarządzanie ubezpieczeniami. System zapewnia dostęp do danych o aktualnych polisach AC i OC oraz umożliwia zgłaszanie i podgląd szkód z poziomu aplikacji. Trzecim elementem jest wartość prewencyjna aplikacji, czyli poprawa bezpieczeństwa floty.

To właśnie chęć poprawy bezpieczeństwa na drodze była fundamentem projektu. Na bazie danych floty i jej historii zarządzający uzyskują informacje o głównych przyczynach szkód. Natomiast analiza tych informacji pozwala odpowiedzieć na pytanie, co można zrobić, by ten stan poprawić. Wsparciem dla kierownika floty i kierowców będzie możliwość z korzystania z rozbudowanej bazy wiedzy, w której PZU przygotował szkolenia, pigułki wiedzy, e-learningi oraz blog.

– Narzędzie jest uniwersalne i może być wykorzystywane w każdej flocie, zarówno tej lekkiej, mieszanej, jak i ciężkiej. Jedynym warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia flotowego w PZU.  Koszt użytkowania systemu to dla klienta jedyne 189 zł za całą flotę za rok. Wystarczy uregulować tę opłatę na rzecz dostawcy systemu i niemal od razu można korzystać z narzędzia. Dzięki zintegrowaniu PZU iFlota z systemami dziedzinowymi PZU, import danych odbywa się automatycznie – wskazuje Konrad Owsiński, dyrektor ds. underwritingu ubezpieczeń komunikacyjnych PZU SA.

PZU iFlota w jednym miejscu gromadzi informacje o ubezpieczeniu klienta ważne również z punktu widzenia pośrednika ubezpieczeniowego. Oprócz aktualnych polis, pośrednik ma dostęp do listy zgłoszonych szkód OC i AC, może sprawdzić ich przyczynę i status obsługi. Dodatkowo na bazie generowanych przez system zaawansowanych raportów szkodowych i personalizowanych zaleceń, może zaproponować klientowi działania, które zmniejszą szkodowość.

– Dzięki naszemu systemowi pośrednik jest w stanie dostarczać klientowi dodatkową wartość w postaci lepszej obsługi szkód i pracy nad optymalizacją liczby i wartości szkód. Ma też możliwość częstszego kontaktu z klientem i w ten sposób wzmacnia z nim relacje – dodaje Janusz Zieliński, dyrektor biura sprzedaży korporacyjnej w PZU SA.

Rozwiązanie technologiczne dla PZU iFlota dostarcza firma VivaDrive, która specjalizuje się w budowie zaawansowanych rozwiązań dla flot.

(AM, źródło: PZU)


POBIERZ | SUBSKRYBUJ W iTUNES | SUBSKRYBUJ W SPOTIFY