PZU kontynuuje współpracę ze Stalą Mielec

0
731

Największy polski ubezpieczyciel dalej będzie wspierał FKS Stal Mielec. Po roku współpracy z podkarpackim klubem PZU zdecydował o jej kontynuacji i przez najbliższy rok będzie sponsorem FKS Stal Mielec i partnerem Akademii Piłkarskiej Stal Mielec. Ponadto Dobra Drużyna PZU zyskuje nowego ambasadora – Leandro Messiasa Dos Santosa, popularnego zawodnika z mieleckiej kadry.

PZU przykłada dużą wagę do promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu wśród Polaków. W ramach odpowiedzialności społecznej wspiera zarówno amatorskie dziecięce drużyny sportowe, jak i sport wyczynowy. W 2021 roku ubezpieczyciel został sponsorem legendarnego klubu Stal Mielec, który rok wcześniej, po 24 latach przerwy wrócił do Ekstraklasy. Przypomnijmy, że dwukrotnie, w sezonach 1972/73 i 1975/76, klub zdobywał tytuł mistrza Polski, zaś w sezonie 1974/75 sięgnął po wicemistrzostwo.

W sezonie 2022/23 PKO BP Ekstraklasy na koszulkach meczowych pierwszego zespołu PGE FKS Stal Mielec prowadzonego przez Adama Majewskiego zobaczymy logo PZU, który mocno kibicuje zawodnikom.

Przez ostatni rok widzieliśmy zaangażowanie Stali Mielec wkładane w rozwój zawodników, zarówno tych grających w ekstraklasie, jak i młodych, którzy dopiero zaczynają swoją piłkarską karierę. Dziś do Mielca przywożę dobrą wiadomość – PZU nadal będzie wspierał pierwszą drużynę, a także blisko 300 młodych zawodników akademii będącej częścią naszego programu Dobra Drużyna PZU. Miło mi także poinformować, że do grona ambasadorów Dobrej Drużyny PZU, której kapitanem jest pierwsza rakieta świata Iga Świątek, dołączy zawodnik Stali Mielec – mówiła Małgorzata Sadurska, członkini zarządu PZU.

Akademia PGE FKS Stal Mielec zrzesza młodych zawodników z Mielca i powiatu mieleckiego. To także ważne dla regionu miejsce edukacji ogólnorozwojowej. Pod okiem fachowców swoje piłkarskie umiejętności rozwija tu ponad setka dzieci i nastolatków w zespołach U-10, U-13, U-15, U-17 i U-18.

To dla nas bardzo ważna współpraca – podkreślał Jacek Klimek, prezes klubu FKS Stal Mielec S.A. – Firma PZU daje naszej Akademii nowe możliwości. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ Akademia Stali Mielec to jeden z naszych priorytetów. Chcemy ją udoskonalać tak, aby dzieci i młodzież trenująca w klubie miała coraz lepsze warunki do rozwoju. W Mielcu mamy również Ekstraklasę, którą także wspiera firma PZU, dlatego bardzo dziękuję za wsparcie i zaufanie, to dla nas niezwykle istotne – dodał.

Od tego roku do grona ambasadorów Dobrej Drużyny PZU dołączy popularny zawodnik Stali Mielec, który po przerwie wrócił do Biało-Niebieskich – Leandro Messias Dos Santos.

Jestem dumny, że zostałem ambasadorem Dobrej Drużyny PZU. Chciałbym być przykładem dla młodych sportowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Bardzo się cieszę, że PZU wspiera rozwój młodzieży i pozwala im spełniać swoje marzenia o aktywnym stylu życia – stwierdził Leandro.

Program Dobra Drużyna PZU oficjalnie wystartował 15 czerwca 2021 r. Ma charakter powszechny, jest otwarty dla wszystkich, zwłaszcza małych sportowców z niepełnosprawnościami, oraz na wszystkie dyscypliny sportu. Szczegóły i zasady uczestnictwa w Dobrej Drużynie PZU znajdują się na stronie internetowej programu.

(KS, źródło: PZU)