PZU pokryje koszty naprawy auta po awarii

0
2093

PZU wprowadza nową usługę Auto Serwis. W jej ramach ubezpieczyciel będzie pokrywać koszty naprawy auta w serwisie po awarii. Auto Serwis to nowa usługa w ubezpieczeniu assistance PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super. Dzięki niej PZU zorganizuje i pokryje koszty naprawy auta po awarii do 2 tys. zł (bez kosztów części) we wskazanym warsztacie.

Dla klientów oznacza to możliwość istotnego zmniejszenia rachunku za naprawę samochodu. Auto Serwis oferuje pokrycie kosztów do 2 napraw po awarii w trakcie trwania rocznej polisy.

Korzystając z Auto Serwisu, klienci mogą otrzymać pomoc w razie awarii kluczowych elementów pojazdu, m.in. układów: hamulcowego, zawieszenia, kierowniczego, paliwowego, napędowego, instalacji elektrycznej, zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, pasów bezpieczeństwa, silnika wraz z układem jego chłodzenia.

– Oddajemy do dyspozycji klientów innowacyjną usługę Auto Serwis. Rynkowym standardem jest możliwość pokrycia przez autocasco kosztów naprawy uszkodzonego samochodu m.in. w razie wypadku, niezależnie od tego, kto był sprawcą kolizji. Tymczasem PZU jako jedyny ubezpieczyciel na polskim rynku oferuje na masową skalę usługę pokrycia kosztów robocizny po awarii pojazdu – mówi Tomasz Piekarski, dyrektor Biura Produktów Komunikacyjnych PZU.

W ramach jednego ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze Super w razie awarii klient może zyskać kompleksową pomoc – od holowania uszkodzonego pojazdu, przez organizację samochodu zastępczego aż po niższy rachunek za naprawę.

Wprowadzenie Auto Serwis jest elementem sukcesywnie rozwijanego Ekosystemu Kierowcy oferowanego przez PZU. W jego ramach ubezpieczyciel stworzył obejmującą 11 usług platformę cyfrową Pomoc Non Stop, która zapewnia kierowcom wsparcie na każdym etapie użytkowania samochodu – od zakupu aż po sprzedaż.

(AM, źródło: PZU)