PZU ufunduje sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

0
451

PZU sfinansuje zakup sprzętu dla szpitali do walki z koronawirusem. Przeznaczy na ten cel 6 mln zł. Dodatkowo, dzięki finansowemu wsparciu zakładu, do policji i Straży Granicznej trafią kombinezony, maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne.

– Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań. Jako największy ubezpieczyciel w Polsce czujemy szczególną odpowiedzialność i troskę o zdrowie wszystkich Polaków. Ufundowany przez nas sprzęt trafi w pierwszej kolejności do szpitali, które opiekują się zarażonymi koronawirusem. Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc. Chcemy ich wspierać w ratowaniu pacjentów – mówi prezes PZU SA, Beata Kozłowska-Chyła. Sprzęt otrzymają szpitale w Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Giżycku, Piszu i Elblągu.

– Spieszymy z pomocą zawsze, gdy dzieje się coś złego. Gdy w lutym południe Polski nawiedziła fala katastrofalnych wichur, wysłaliśmy w teren ponad stu pracowników. Tym bardziej więc nie pozostajemy obojętni wobec tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i rozumiemy związane z nią potrzeby, ponieważ Grupa PZU to nie tylko ubezpieczenia, ale i jeden z największych operatorów medycznych w Polsce, PZU Zdrowie. Dziękujemy wszystkim pracownikom służby zdrowia zaangażowanym w walkę z koronawirusem i mamy nadzieję, że ufundowany przez nas sprzęt pomoże im w pracy – podkreśla prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

PZU Zdrowie jeszcze przed wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce uruchomił bezpłatną pomoc telemedyczną dla wszystkich Polaków, którzy w związku z zagrożeniem epidemią niepokoją się o swoje zdrowie. Lekarze PZU Zdrowie co dzień udzielają porad kilkuset osobom.

Zaangażowanie w walkę z koronawirusem wpisuje się w ogłoszoną w zeszłym roku społeczną strategię PZU #10latdłużej, obejmującą szereg projektów na rzecz publicznego zdrowia i bezpieczeństwa. – PZU deklaruje: „Możesz na nas polegać”, dlatego  w czasie pandemii nie mieliśmy wątpliwości, że musimy włączyć się w walkę z koronawirusem. Szybko podjęliśmy decyzję, żeby pomóc szpitalom, a dzięki temu chorym Polakom. Tak powinna działać firma zaangażowana społecznie – mówi członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja, inicjatorka pomocy dla szpitali.

(AM, źródło: PZU)