PZU Ukraina: 40% placówek działa w ograniczonym zakresie

0
587

PZU poinformował PAP Biznes, że obecnie w ograniczonym zakresie funkcjonuje ok. 40% placówek PZU Ukraina. Spółki zależne grupy  na Ukrainie w chwili wybuchu wojny zatrudniały ok. 800 osób i miały 103 placówki – podał stooq.pl za PAP Biznes.

Sytuacja pracowników, którzy pozostali na Ukrainie, a nie walczą, jest zróżnicowana. Część ewakuowała się w relatywnie spokojniejsze regiony, inni kryją się w schronach lub pozostają w domach. Spora część ukraińskich pracowników wciąż pracuje zdalnie, opiekując się klientami. W tej chwili, choć w ograniczonym zakresie, funkcjonuje także ok. 40% placówek PZU Ukraina. Oczywiście placówki są zamknięte wszędzie tam, gdzie toczą się walki lub istnieje groźba bombardowań lub ostrzału. PZU ma z pracownikami i spółkami kontakt mailowy, telefoniczny i przez komunikatory internetowe – poinformował w piątek ubezpieczyciel. Pracownicy ukraińskich spółek otrzymali wynagrodzenia za marzec 2022 r. z góry.

Ukraińscy klienci PZU mogą kupować polisy na odległość, dokumenty są akceptowane online – 28 lutego uruchomiono oddział internetowy, który sprzedaje zdalnie obowiązkowe OC komunikacyjne, Zielone Karty (tylko w przypadku możliwości dostarczenia klientowi druku polisy, który jest drukiem specjalnego zarachowania) i ubezpieczenia turystyczne (wypadkowe na wyjazdy poza Ukrainę), a także te polisy na życie, które nie wymagają oceny stanu zdrowia klienta.

PZU podał, że jego ukraińskie spółki nie prowadziły działalności operacyjnej na terenach obwodów ługańskiego i donieckiego zajętych przez separatystów ani na okupowanym przez Rosję Krymie.

PZU poinformowało, że jeszcze przed wybuchem wojny sprowadzono do kraju wszystkich Polaków zatrudnionych w PZU Ukraina. Pracują oni teraz zdalnie lub stacjonarnie w warszawskiej centrali.

„Nasi ukraińscy pracownicy w chwili wybuchu wojny otrzymali informację, że w razie konieczności ewakuacji do Polski powinni kierować się do naszego oddziału, agencji lub współpracującego brokera, gdzie otrzymają skoordynowaną pomoc” – napisano w komunikacie.

Więcej:

https://stooq.pl/n/?f=1476340&search=pzu

(AM, źródło: stooq.pl)