PZU wspiera AZS i Konkurs Chopinowski

0
353

Od nowego roku akademickiego PZU rozpoczyna współpracę z AZS – największym sportowym stowarzyszeniem w kraju. Ubezpieczyciel będzie także głównym ubezpieczycielem społeczności AZS. Oprócz tego PZU został partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który rozpoczął się 2 października.

– Cieszymy się, że wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zaczynamy szeroką współpracę z tak silnym partnerem jak PZU. Łączy nas wspaniała wieloletnia tradycja, ale także wspólne cele na przyszłość. Jestem przekonany, że nasze działania okażą się bardzo korzystne dla obu stron. Doświadczenie, rzetelność i odpowiedzialność PZU pomoże rozwijać szeroką działalność naszego stowarzyszenia, a także dodatkowo zabezpieczy aktywność sportową i rekreacyjną wielopokoleniowej społeczności AZS. Dla PZU potencjał naszych studentów sportowców to m.in. zasoby przyszłych pracowników potrafiących skutecznie realizować zakładane cele – powiedział Alojzy Nowak, prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

PZU będzie m.in. wspierał projekty dla dzieci i młodzieży, takie jak ogólnopolskie zawody pływackie „Od młodzika do olimpijczyka” czy „Test Coopera dla Wszystkich”. Współpraca obejmuje także sztandarowe cykle rozgrywek akademickich prowadzonych przez AZS, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. W obszarze sportu wyczynowego PZU będzie sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski, a także już od obecnego sezonu drużyny siatkarzy AZS Olsztyn.

– Od ponad wieku AZS zaszczepia młodym pasję do sportu oraz zachęca ich do aktywnego stylu życia. Taki sam cel przyświeca PZU, który jako instytucja odpowiedzialna społecznie angażuje się w inicjatywy promujące wśród Polaków aktywność fizyczną i profilaktykę zdrowotną. Jesteśmy dumni, że przez najbliższe trzy lata będziemy wspierać różne inicjatywy AZS, obejmujące sport zarówno wyczynowy, jak i amatorski w ramach naszego projektu Dobra Drużyna PZU. Mamy nadzieję, że członkowie związku dostarczą nam w przyszłości kolejnych wzruszeń na mistrzostwach czy igrzyskach olimpijskich – powiedział Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU.

PZU partnerem Konkursu Chopinowskiego

W sierpniu tego roku największy polski ubezpieczyciel nawiązał też współpracę z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, organizatorem Konkursu Chopinowskiego. W ramach partnerstwa będzie wspierał Instytut w organizacji osiemnastej edycji konkursu oraz w wielu innych przedsięwzięciach, takich jak koncert w rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, działalność Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli, projekty edukacyjne oraz cykl „Młode Talenty”.

– Nie mogłabym sobie wyobrazić, by PZU nie było zaangażowane w Konkurs Chopinowski. Marka Powszechny Zakład Ubezpieczeń liczy sobie 94 lata – zaistniała po raz pierwszy w takim brzmieniu w roku 1927. Tym samym roku, w którym w Filharmonii Warszawskiej odbył się pierwszy Konkurs Chopinowski. Losy PZU od dawna są mocno splecione z losami Polski i Polaków. Mamy „polskie DNA” w naszej kulturze korporacyjnej. Dlatego ponosimy odpowiedzialność wykraczającą daleko poza sferę biznesową. Aktywnie współtworzymy narodową i obywatelską wspólnotę na różnych poziomach. Wspieramy rozwój lokalnych społeczności, profilaktykę zdrowotną, edukację w zakresie bezpieczeństwa, sport, ale też kluczowe dla polskiej kultury i tożsamości instytucje. Współpraca z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina to naturalne dopełnienie naszej działalności w obszarze mecenatu kulturalnego – mówiła dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU SA, podczas konferencji prasowej otwierającej konkurs.

Konkurs Chopinowski to turniej muzyczny o globalnym zasięgu i ogromnej renomie, budzący pozytywne skojarzenia z Polską i skutecznie promujący polską kulturę.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów – ponad 500 pianistów z całego świata. Eliminacje odbyły się w lipcu tego roku, a do udziału w konkursie jury zakwalifikowało 87 pianistów, w tym 16 Polaków.

(AM, źródło: PZU)