PZU z ofertą zapewniającą zagraniczne leczenie dziecka

0
291

„Leczenie dziecka za granicą” – taką nazwę nosi jedno z pięciu nowych ubezpieczeń wprowadzonych niedawno przez PZU Życie z myślą o dzieciach. W jego ramach ubezpieczyciel organizuje leczenie w zagranicznej placówce i pokrywa jego koszty do 2 mln euro.

Polisa zapewnia ochronę w razie zachorowania dziecka na nowotwór złośliwy, gdy będzie wymagało operacji kardiochirurgicznej lub neurochirurgicznej czy przeszczepu narządu. Pierwszym krokiem, jeszcze w Polsce, jest ponowna weryfikacja diagnozy i dotychczasowego sposobu leczenia dziecka. Taką opinię przygotowuje lekarz specjalista z zagranicy. W ciągu trzech dni od kontaktu z Centrum Obsługi Klienta rodzice otrzymują propozycję wyboru trzech szpitali za granicą specjalizujących się w leczeniu danej choroby. Z podanych rekomendacji wybierają szpital, w którym chcą rozpocząć terapię dziecka.

W ramach ubezpieczenia dostępne są kliniki na całym świecie, m.in. w Bostonie, Wiedniu, Monachium czy Paryżu. Istnieje także możliwość próby organizacji leczenia w szpitalu wskazanym przez samych opiekunów dziecka. Ubezpieczyciel organizuje wyjazd chorego dziecka. Na miejscu zagwarantowana jest pomoc tłumacza.

Polisa pokrywa koszty leczenia dziecka, w tym badań, operacji, lekarstw, pobytu w szpitalu, jak również koszt jego zakwaterowania i wyżywienia oraz pobyt dwóch osób towarzyszących. Dodatkowo za każdą noc pobytu w zagranicznej placówce wypłacane jest 100 euro, dzięki czemu rodzice lub opiekunowie mają środki na swoje bieżące wydatki (do 6 tys. euro w ciągu leczenia). Na koniec organizowany jest powrót do domu oraz ewentualne kontrole stanu zdrowia po terapii. Po powrocie do Polski rodzice lub opiekunowie otrzymują również zwrot ewentualnych wydatków poniesionych na zakup leków zaleconych przez lekarza prowadzącego leczenie za granicą i przepisanych na receptę przez lekarza w Polsce (do 50 tys. euro).

Więcej o nowej ofercie PZU Życie dla dzieci

(AM, źródło: PZU)