PZU Zdrowie wzmacnia obecność w Gdańsku i Łodzi

0
266

Wraz ze świadomością na temat profilaktyki zdrowotnej rosną oczekiwania klientów względem prywatnej opieki medycznej. Własna infrastruktura dla wielu. Jeden z liderów tej branży na polskim rynku właśnie powiększył swoją sieć placówek własnych. Nowo otwarte centra medyczne PZU Zdrowie są kolejnym krokiem na drodze rozwoju marki operatora medycznego i wzmocnienia pozycji na rynku prywatnej opieki zdrowotnej.

Rozwój biznesu i korzyści dla pacjentów idą ze sobą w parze. Z tą myślą PZU Zdrowie w maju uruchomiło dwa centra medyczne – w Gdańsku i Łodzi. Otwarcia zostały zrealizowane w duchu patient experience. Pozwolą lepiej zadbać o zdrowie i komfort pacjentów oraz zapewnić szybki dostęp do wizyt lekarskich i badań przy najwyższym standardzie obsługi.

Zakres usług placówek został przygotowany tak, aby pacjenci w jednym miejscu mogli całościowo zadbać o swoje zdrowie. W obu lokalizacjach mają oni dostęp do lekarzy dla dorosłych i dzieci z zakresu nawet 30 specjalizacji, szerokiej oferty badań laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej, pomocy pielęgniarskiej i położniczej, a także obsługi medycyny pracy. Zabiegi wykonywane są za pomocą sprzętu najnowszej generacji tak, aby zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo w trakcie badania.

Centrum medyczne w Łodzi jest pierwszą placówką PZU Zdrowie w tym mieście. Na 1000 mkw. parteru pasażu Ogrodowa 8 Office pacjenci będą mogli m.in. skorzystać z nowoczesnego aparatu USG GE Voluson S8, wykonać dermatoskopię i wideodermatoskopię oraz tomografię komputerową oka. Placówka wykonuje również zabiegi elektrokoagulacji i krioterapii, drobne zabiegi ambulatoryjne, chirurgiczne, dermatologiczne, ginekologiczne i ortopedyczne. Co może być szczególnie ważne dla pacjentów wiosną, w ofercie dostępne są także testy alergologiczne dla dorosłych i dzieci oraz odczulanie.

W następnych miesiącach planowane jest poszerzenie działalności placówki w Łodzi o pracownię rezonansu magnetycznego i stomatologię.

Gdańska placówka PZU Zdrowie, działająca do tej pory przy ul. Jana Pawła II 20, przeniosła się bliżej centrum, do kompleksu biurowo-handlowego Palio Cavatina przy ul. Marynarki Polskiej 195. Przeprowadzka nie wiązała się z dodatkowymi formalnościami dla obecnych pacjentów, za to pozwoliła na poszerzenie zakresu dostępnych usług. Do ich dyspozycji są m.in. rozwinięty obszar kardiologii z aparatem USG GE Vivid oraz bieżnią do prób wysiłkowych, cyfrowe RTG kostno-płucne oraz iluminator żył w gabinecie pobrań.

W Gdańsku znajdują się również inne placówki własne PZU Zdrowie – centrum medyczne przy ul. Abrahama 1a oraz pracownia diagnostyki obrazowej przy Al. Grunwaldzkiej 505. Na terenie Trójmiasta działa także kilkadziesiąt placówek partnerskich.

Operator medyczny zadbał o jednolity standard wykończenia placówek w swojej sieci. Dobre samopoczucie i komfort mają zapewniać pacjentom wnętrza pełne barw i ziół leczniczych, które są charakterystyczne dla identyfikacji wizualnej PZU Zdrowie.

Niewątpliwym atutem placówek jest ich lokalizacja. Łódzkie centrum medyczne położone jest w samym sercu miasta, między Manufakturą a ulicą Piotrkowską. Natomiast gdańska placówka znajduje się w zrewitalizowanej okolicy Stoczni. Oprócz nowoczesnego budownictwa są to miejsca, do których pacjenci dotrą szybko i wygodnie komunikacją miejską lub samochodem.

Z nowych centrów medycznych mogą korzystać zarówno klienci z pakietami PZU Zdrowie, jak i pacjenci indywidualni. Na wizytę lub badanie pacjenci mogą umówić się na kilka sposobów – za pośrednictwem portalu mojePZU, aplikacji mobilnej mojePZU mobile, całodobowej infolinii 801 405 905 lub dzwoniąc bezpośrednio do placówki w godzinach jej pracy.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2200 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.