Rankomat: Mieszkania drożeją, a ceny polis nadal nie są wysokie

0
324

W raporcie cen polis mieszkaniowych ranKING, opartym na bazie kalkulacji cen polis mieszkaniowych przeprowadzonych w 2019 r. w rankomat.pl, eksperci porównywarki zauważyli, że wzrost cen mieszkań i dostępność coraz mniejszych lokali za tę samą kwotę nie idą w parze z cenami polis mieszkaniowych.

Eksperci Rankomat sprawdzili średnie ceny ubezpieczenia nieruchomości w miastach wojewódzkich. Z zebranych przez nich danych wynika, że najtańszy w 2019 roku był Rzeszów, gdzie polisa mieszkaniowa kupiona za pośrednictwem porównywarki kosztowała 226 zł. Niewiele drożej było w Kielcach (266 zł) i Bydgoszczy (279 zł). Z kolei najwyższe średnie stawki za ubezpieczenie nieruchomości w 2019 r. nie przekroczyły 400 zł. W Warszawie płacono za ubezpieczenie 395 zł, w Gorzowie Wlkp. 381 zł, a w Krakowie 363 zł.

Obraz zawierający tekst, mapa

Opis wygenerowany automatycznie

– Mieszkania i domy to najcenniejsza część naszego majątku, a mimo to wiele osób nie decyduje się ich ubezpieczyć. Często żyjemy w przeświadczeniu, że cena polisy dla domu czy mieszkania musi być wysoka, skoro już ubezpieczenie samochodu kosztuje sporo. Tymczasem jest ona o ponad połowę niższa niż koszt ubezpieczenia samochodu – zauważa Tomasz Masajło, prezes zarządu Rankomat.

(AM, źródło: Rankomat)