Regaty Ubezpieczeniowe: LINK4 Mistrzem Polski

0
470

Organizator regat, firma Sailing Event rozszerzyła Mistrzostwa o nowe kategorie. Po raz pierwszy Regaty Ubezpieczeniowe odbyły się w trzech kategoriach. Najważniejsza z nich to klasyfikacja Mistrzostw Polski Branży Ubezpieczeniowej, w której zaliczaliśmy wszystkie zespoły. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się załoga LINK4 pod dowództwem pani prezes Agnieszki Wrońskiej, która wygrała 5 z 8 wyścigów, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Bardzo dobrze radziła sobie ekipa Europ Assistance / Credit Agricole z debiutującym w Regatach Grzegorzem Nowickim za sterem, która wywalczyła srebrny medal. Ekipę wspierał prezes Ryszard Grzelak w roli trymera.

Wielką niespodzianką regat okazała się przesympatyczna załoga z DCU pod dowództwem Małgorzaty Jakubowskiej-Gdyry, która zdobyła brązowy medal, żeglując jako jedyna z pierwszej trójki bez lidera/trenera na jachcie.

DCU zdobyło jednocześnie Mistrzostwo Polski w kategorii Agentów, tym bardziej należą się załodze wielka brawa.

Dalej w kategorii Agentów srebro powędrowało do załogi z Unilink – sternik Jan Młynarczyk, a brąz zdobyli Darek Migdal i Krzysztof Kica.

Mistrzostwa Polski w kategorii TU zwyciężył LINK4, przed Europ Assistance / Credit Agricole.

Na uwagę zasługuje fakt, że do zdobycia brązowego medalu dla TUZ przyczyniła się bardzo dobra współpraca zarządu – Piotra Zadrożnego jako trymera grota oraz Dawida Piaseckiego jako trymera żagli przednich. Jak widać, dobra współpraca liczy się wszędzie!

Puchar Prezesów

Jak co roku Puchar odbywa się na największych jachtach żaglowych na Mazurach Antila 33/ Tango 33. Tutaj emocji również nie brakowało. Blisko siebie żeglujące jachty i ciasne manewry na znakach podgrzewały rywalizację.

Dość pewnie Puchar Prezesów ponownie powędrował do załogi Partnera Strategicznego regat firmy Comarch, której kapitanem i sternikiem był Tomasz Jędroszkowiak.

II miejsce wywalczyła załoga TUZ, która również sterowała jachtem bez pomocy zawodowego skipera, wygrywając 2 z 8 wyścigów.

III miejsce przypadło Benefii, która się chyba najlepiej bawiła na wodzie. Liderem załogi był prezes Michał Gomowski w roli trymera żagli przednich.

IV miejsce przypadło w tym roku załodze LINK4, której przewodziła Katarzyna Wojdyła –członek zarządu.

Wymiana doświadczeń

Jak co roku, regaty potwierdzają słuszność i potrzebę takiej inicjatywy w branży. Swobodne rozmowy kuluarowe, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń oraz integracja branży zarówno na wodzie, jak i na lądzie – od zawsze były główną ideą tego wydarzenia.

O doskonałe nastroje pierwszego wieczoru w klimacie szantowym zadbał Grzegorz Polakowski, który grał znane i mniej znane utwory szantowe oraz polskiego rocka.

Drugi dzień to tradycyjnie impreza dla osób ubranych na biało pt. Comarch White Jazz Party. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a goście nie chcieli schodzić z parkietu.

Comarch Cup

Podczas regat odbyła się również szósta edycja konkursu na Najwszechstronniejszą Załogę, czyli Comarch Cup. W tym roku pod uwagę wzięto: wyścigi Mistrzostw i Pucharu Prezesów, wyścigi w przebraniach oraz Regaty Charytatywne.

Najwszechstronniejszą załogą okazał się zespół LINK4! Nie mają sobie równych, wygrywając tę konkurencję nieprzerwanie od 2017 r. Brawo, LINK4!

Podczas regat zaprezentowany został Punkt Diagnostyczny Comarch w formie wolno stojącego kiosku, umożliwiający samodzielne sprawdzenie podstawowych parametrów życiowych. Uczestnicy wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego, temperatury ciała, saturacji, wagi, BMI oraz EKG. Otrzymane wyniki, wraz z referencjami i opisem medycznym były widoczne na ekranie monitora zaraz po skończeniu „wirtualnej wizyty”. Badanie wymagające weryfikacji przez ratowników medycznych, tj. EKG, docierało e-mailowo w formie pełnego podsumowania, wraz z dalszymi zaleceniami.

Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a także zapoczątkowały rozmowy o szerszych możliwościach wykorzystania telemedycyny w sektorze ubezpieczeń.

Jeziorak Yacht Club

Warto wspomnieć również, że partnerem regat była nowa firma organizatora wydarzenia Karola Górskiego Jeziorak Yacht Club, która ufundowała voucher na Akademię Regatową, czyli szkolenie na wyjątkowych jachtach N’FUN 30 z genakerem.

Voucher otrzymała Małgorzata Jakubowska-Gdyra z DCU.

Regaty charytatywne

Sailing Event we współpracy z Fundacją Ocean Marzeń i jej prezesem Adamem Wiśniewskim już po raz kolejny zorganizowali pomoc dzieciom z domów dziecka poprzez rywalizację w Charytatywnych Regatach Ubezpieczeniowych pt. „Mile Dobra”. Ideą było zainspirowanie uczestników do zasilenia funduszu stypendiów żeglarskich wychowanków domów dziecka.

Wszystkie firmy biorące udział w regatach miały przypisane przez fundację konta, na które przez trzy tygodnie mogły dokonywać wpłat, odpowiednio przeliczając 1 zł = 1 mila. Akcja zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.

Najwięcej zebrała nieobecna (plany zawodowe wykluczyły ich z fizycznej obecności, ale nie z wirtualnej) Compensa – 9316 zł! Dziękujemy prezesowi Jarosławowi Szwajgierowi i Compensie – zawsze można na Was liczyć!

W tych regatach pobiliśmy wszelkie rekordy, zbierając 31 957 zł!!!

Widzimy się za rok

Tradycyjnie po ceremonii zakończenia regat Dariusz Migdal – pomysłodawca, dokonał zamknięcia regat i zaprosił na przyszły rok.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny wziąć udział w Regatach jako Partner Strategiczny. To były dwa emocjonujące dni żeglarskiej rywalizacji oraz drużynowej współpracy w świetnej atmosferze. Gratulujemy Mistrzowi Polski – LINK4 oraz wszystkim pozostałym drużynom. Dziękujemy za wspaniały, wspólnie spędzony czas – powiedział Tomasz Jędroszkowiak, Business Unit Insurance Director w Comarch.