Rekordowe 43 mln zł składki KUKE z gwarancji

0
135

W 2020 r. segment gwarancji ubezpieczeniowych przyniósł Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych 42,9 mln zł składki przypisanej brutto. To najlepszy wynik w historii KUKE.

Był to rezultat o 21% wyższy od uzyskanego w poprzednim roku. Wraz z rekordową kwotą 131,5 mln zł za udzielone w ubiegłym roku ubezpieczenia należności handlowych daje to blisko 175 mln zł zebranych składek. 

W ciągu ostatnich trzech lat składka z gwarancji wydanych w obrocie krajowym i w eksporcie zwiększyła się prawie dwukrotnie.

– Pandemia odbiła się niekorzystnie na rynku gwarancji ubezpieczeniowych, który przeżywał w ubiegłym roku stagnację. W KUKE kolejny rok byliśmy jednak w tym segmencie bardzo aktywni, zwiększając wyraźnie przychody. Kontynuowaliśmy bowiem szeroką współpracę z licznymi wykonawcami inwestycji infrastrukturalnych w kraju, budującymi m.in. kolejne odcinki dróg czy linii kolejowych, jak też szczególnie mocno zaangażowaliśmy się we wsparcie polskich firm z różnych branż realizujących projekty za granicą. W efekcie wzmocniliśmy naszą pozycję na rynku gwarancji, dołączając do grona jego liderów. Dodatkowo poszerzyliśmy w minionym roku ofertę dostępnych instrumentów, wprowadzając najszerszy na rynku pakiet gwarancji środowiskowych – podsumowuje prezes KUKE Janusz Władyczak.

(AM, źródło: KUKE)