Resi4Rent z ofertą ubezpieczeń od simpl.rent i PZU

0
291

Firma Resi4Rent wprowadziła OC Najemcy dla każdego wprowadzającego się klienta. Dla osób chcących obniżyć kwotę kaucji platforma oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia płatności czynszu. Oba produkty dostarcza simpl.rent we współpracy z PZU.

– Partnerstwo z simpl.rent i PZU reprezentuje nasze kompleksowe podejście do potrzeb klientów. Dzięki cyfrowemu procesowi wyboru i zarządzania polisami i bez konieczności spotkania z agentem, zapewniamy naszym lokatorom komfort i oszczędność czasu. Ubezpieczenie OC najemcy daje klientom przede wszystkim spokój ducha w przypadku nieprzewidzianych wypadków. Mieszkańcy osiedli Resi4Rent korzystają z polis już od prawie 2 lat. Taka formuła ochrony zobowiązań wynikających z umowy najmu pozwala im poczuć się swobodniej w swoich nowych domach – mówi Alicja Kościesza, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Resi4Rent.

– Stworzyliśmy z PZU pakiety ubezpieczeniowe, które dobrze wpisały się w potrzeby najmu instytucjonalnego. Nasze ubezpieczenia pozwalają klientom Resi4Rent na obniżenie kwoty kaucji oraz chronią obie strony transakcji, co dla zarządzających PRS jest istotne w kontekście ograniczania ryzyka w inwestowaniu w mieszkania na wynajem. Rynek najmu długoterminowego bardzo mocno się profesjonalizuje, a wraz z procesami i standardami pojawiają się odpowiednie produkty finansowe i ubezpieczeniowe – tłumaczy Piotr Pajda, założyciel simpl.rent.

Każdy nowy klient Resi4Rent zobowiązany jest do zakupu OC najemcy, dzięki któremu zostaje objęty ochroną w razie przypadkowych szkód wyrządzonych w najmowanym mieszkaniu. W trakcie zawierania polisy istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o dodatkowe elementy, takie jak ubezpieczenie własnego wyposażenia, assistance domowe i ochrona prawna.

Drugą opcją dostępną w wybranych przypadkach jest ubezpieczenie płatności czynszu. Dzięki niej chroniony najemca nie musi zamrażać gotówki, która zwyczajowo stanowi zabezpieczenie właściciela m.in. przed zaległościami w miesięcznych płatnościach. 

Cały proces jest w pełni zdigitalizowany i obsługiwany w 3 językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Każdy z najemców otrzymuje polisę mailowo.

Firma Resi4Rent powstała w 2018 r. Jej akcjonariuszem jest Echo Investment, do którego należy 30% udziałów. Resztę posiada globalny fundusz inwestycyjny reprezentowany przez Griffin Capital Partners. 

(AM, źródło: simpl.rent)