Robert Hörberg objął stery Aviva Investors TFI

0
371

Robert Hörberg, prezes TFI Allianz, z dniem 15 kwietnia objął stanowisko prezesa Aviva Investors TFI. Obydwa towarzystwa połączą się po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Wcześniej Robert Hörberg, który kieruje TFI Allianz od 2015 r., nadzorował inwestycje spółek Allianz w Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Był też doradcą w biurze prezesa zarządu Allianz Asset Management.

Dotychczasowy prezes Aviva Investors TFI, Marek Przybylski, kończy pracę w firmie. Swoją funkcję pełnił nieprzerwanie od 2001 roku, a wcześniej pracował w zarządzie spółki zarządzającej aktywami w grupie Aviva Polska. Aviva Investors zarządza obecnie aktywami o wartości 18,3 mld zł. 

– Serdecznie dziękujemy Markowi Przybylskiemu za wiele lat pracy i ogromny wkład w rozwój części inwestycyjnej Avivy w Polsce. Życzymy mu pomyślności na dalszej drodze zawodowej i w życiu prywatnym – powiedziała Jolanta Karny, prezes Aviva Polska. – Gratuluję również nowej roli Robertowi Hörbergowi. W imieniu wszystkich współpracowników życzę mu dalszych sukcesów w rozwijaniu naszych usług inwestycyjnych oraz pomyślnej integracji obu TFI – dodała.

(AM, źródło: Aviva)