„Rozmowy bez Asekuracji”: TOP3 podcastów w kwietniu 2023

0
806

W kwietniu najwięcej słuchaczy podcastów z cyklu „Rozmowy bez Asekuracji” zgromadziły odcinki na temat ubezpieczeń karnoskarbowych, ubezpieczeń nieruchomości i luki ubezpieczeniowej w tego typu produktach oraz trendów w assistance.

Liderem słuchalności był odcinek nr 221 „Ryzyka karnoskarbowe to warto wiedzieć”. Zaproszeni goście: Paweł Piwowarski, szef linii Financial Lines, i Grzegorz Szewczyk, menedżer produktów Financial Lines Colonnade, odpowiedzieli na pytanie o to, czy ryzyka podatkowe są realnym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorstw. Eksperci opisali też dokładną budowę ubezpieczenia TAX Protect oraz jak wygląda proces jego ofertowania i likwidacji szkody z tej polisy

Drugie miejsce przypadło odcinkowi nr 222 noszącemu tytuł „Suma robi różnicę. Nieruchomości dobrze ubezpieczone”. Uczestniczący w programie Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensy, odpowiedział na pytanie o to, czy niedoubezpieczenie domów i mieszkań jest realnym problemem w Polsce i jak to zjawisko wygląda w praktyce, gdy zdarzy się szkoda. Ekspert zdradził też, co nowego pojawiło się w ofercie mieszkaniowej Compensy.

Trzecia lokata przypadła odcinkowi nr 223 „Trendy w assistance 2023”. W programie udział wziął Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska, który opowiedział, w jaki sposób globalne zdarzenia i trendy, takie jak pandemia, wojna czy inflacja, wpływają na branżę assistance. Ponadto odpowiedział na pytanie o to, czy oferta asystorów odpowiada na różnice potrzeb w zakresie assistance „silversów” i „zetek” w kontekście starzenia się społeczeństw zachodnich oraz wejścia na rynek pracy przedstawicieli pokolenia „Z”. Ryszard Grzelak ujawnił także, nad czym pracuje Europ Assistance Polska w 2023 roku.

(am)