Ubea: Listopadowy barometr na najniższym poziomie w 2019 roku

0
73

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie ponad 100 tys. kalkulacji wykonanych w listopadzie przez internautów, wynika, że w ubiegłym miesiącu średnia składka OC w analizowanej grupie 9 ubezpieczycieli poszła nieco do góry.

Opracowując listopadowy barometr, eksperci Ubea.pl wzięli pod uwagę średnią składkę w OC oferowanych w kalkulatorze online przez 9 firm i marek ubezpieczeniowych. Podstawą analizy była średnia składka OC wyliczona łącznie dla wspomnianej dziewiątki. Obliczenia wykazały, że uśredniona składka OC oferowanych online spadła z 1490 zł w październiku do 1399 zł w listopadzie. Oznacza to, że przeciętne składki OC w 11. miesiącu roku osiągnęły tegoroczne minimum. Stąd też wartość barometru cenowego Ubea.pl spadła do poziomu 86 (tzn. 86% średniej składki OC ze stycznia 2019 r., czyli 1624 zł).

W ocenie Pawła Kuczyńskiego, prezesa Ubea.pl, jedną z przyczyn spadku mogła być polityka marketingowa ubezpieczycieli, którzy przygotowują większe rabaty na koniec roku. – Warto dodać, że w listopadzie i grudniu 2018 r. również był widoczny spory spadek średniego kosztu OC. W grudniu bieżącego roku kierowcy prawdopodobnie też będą mogli się cieszyć z tańszych polis komunikacyjnych – dodaje.

(AM, źródło: Ubea.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here