Rzecznicy Finansowi Irlandii i Polski razem dla bezpieczeństwa konsumentów

0
149

Podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu Rzecznicy Finansowi Irlandii oraz Polski, Ger Deering oraz prof. Mariusz Golecki, zadeklarowali współpracę w celu wzmocnienia ochrony konsumentów na rynku finansowym. 

– Wyspecjalizowany urząd Rzecznika Finansowego odgrywa niebagatelną rolę polegającą na ochronie słabszych z prawnego punktu widzenia uczestników rynku finansowego. Zarówno w Irlandii, jak i w Polsce, a w zasadzie w całej Europie na klientów instytucji finansowych czai się coraz więcej pułapek. Umowy ubezpieczeniowe i kredytowe są skomplikowane, drobnym drukiem pojawia się coraz więcej zapisów, które mogą wpędzić klientów w kłopoty na wiele lat – powiedział Gerd Deering. – Musimy rozwiązać wiele problemów, które nawarstwiały się przez lata – zadeklarował.

– Irlandia ma bardzo bogate doświadczenia związane z ochroną nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego. Rzecznik Finansowy dysponuje odpowiednimi narzędziami do skutecznej ochrony klientów – przyznał prof. Mariusz Golecki. – Nasza współpraca będzie wielowymiarowa, bowiem w Irlandii mieszka wielu naszych rodaków, którzy często zwracają się do tamtejszego Rzecznika Finansowego z prośbą o pomoc – zaznaczył.

(AM, źródło: Rzecznik Finansowy)