Dobiegła końca kadencja Doradczego Komitetu Naukowego. W trakcie jego ostatniego posiedzenia w kadencji 2023–2026 Rzecznik Finansowy dr Michał Ziemiak wyraził uznanie dla DKN i podziękował jego członkom za owocną współpracę.
– Unikatowy i interdyscyplinarny charakter Komitetu wspiera nie tylko naukową, ale i praktyczną działalność biura, co prowadzi do poprawy ochrony klienta na rynku finansowym – stwierdził. – Bardzo dziękuję wszystkim członkom DKN, a w szczególności pani profesor Edycie Rutkowskiej-Tomaszewskiej za kierowanie działaniami Komitetu – powiedział Michał Ziemiak.
Doradczy Komitet Naukowy jest organem doradczym RzF. Komitet ma analizować i identyfikować najistotniejsze problemy dotyczące ochrony klientów na rynku finansowym z perspektywy naukowej. DKN proponuje możliwe rozwiązania tych problemów, wskazuje potrzeby w zakresie prowadzenia edukacji finansowej oraz przedstawia Rzecznikowi opinie, wnioski i propozycje zmian w przepisach, które mają na celu doskonalenie ochrony klientów na rynku finansowym.
– Bardzo dziękuję członkom DKN za trzy lata niezwykle owocnej współpracy, w których udało nam się zrealizować wiele cennych inicjatyw naukowo-edukacyjnych wspierających działania Rzecznika Finansowego, a zmierzających do poprawy stanu ochrony klienta podmiotów rynku finansowego i budowania ekosystemu rynku usług finansowych w Polsce w atmosferze dialogu wszystkich zainteresowanych jego uczestników – podsumowała dr hab. Edyta Rutkowska-Tomaszewska, prof. UWr, przewodnicząca DKN.
W kadencji 2023–2026 członkowie Komitetu współorganizowali i uczestniczyli w konferencjach RzF, współorganizowali Dni Rzecznika Finansowego na uczelniach oraz konkurs na najlepsze prace dyplomowe. Ponadto prowadzili webinaria oraz wykłady w ramach Akademii Rzecznika czy cyklu „Mistrzowskich Wykładów” na YouTube, a także przygotowywali opinie, analizy i raporty dotyczące ochrony praw klienta na rynku finansowym.
Ostatnie posiedzenie Komitetu towarzyszyło konferencji poświęconej edukacji finansowej.
– Działalność DKN będzie kontynuowana. W najbliższym czasie ogłoszę nowy skład DKN i wspólnie wypracujemy wizję działań do realizacji w trakcie nowej kadencji – zapowiada Michał Ziemiak.
(AM, źródło: RzF)







