Signal Iduna: Adam Malinowski dołączył do zarządu

0
1026

Z dniem 1 listopada do zarządu polskich spółek Signal Iduna w Polsce dołączył Adam Malinowski, obejmując stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar sprzedaży, marketingu i Service Center.

– Jestem pewien, że obecność Adama Malinowskiego w zarządzie Signal Iduna pozwoli nam na wzmocnienie obszaru sprzedaży oraz umożliwi w przyszłości realizację ambitnych planów rozwoju zarówno w obszarze dystrybucji, jak i rozwoju produktów – mówi Jürgen Reimann, prezes zarządu Signal Iduna. 

Adam Malinowski ma wieloletnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym. Do 12 kwietnia tego roku pełnił funkcję wiceprezesa Generali, gdzie odpowiadał za sprzedaż multiagencyjną Generali i Proama, kanał direct, sprzedaż dealerską oraz marketing.

Karierę zawodową rozpoczął w 2004 r. w GE Money Bank (obecnie BPH), gdzie w ciągu 5 lat doszedł do stanowiska regionalnego kierownika sprzedaży, odpowiadając za największy regionalny portfel kredytowy w banku. W 2009 r. dołączył do Grupy Generali i przez ponad 3 lata pracował w Generali Bułgaria jako dyrektor Sieci Kompleksowej. Później przez 2,5 roku pełnił funkcję dyrektora Sieci Sprzedaży Generali Polska, kierując strukturami regionalnymi spółki. W 2014 roku rozpoczął pracę w PZU, w Pionie Klienta Korporacyjnego, gdzie początkowo był zastępcą dyrektora Biura Sprzedaży, a później dyrektorem Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. Do Generali Polska powrócił 1 kwietnia 2016 r.

Adam Malinowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich i MBA na Uniwersytecie AUBG w Sofii. Studiował także na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz ukończył Top Talent Training Programme – międzynarodowy program dla Menadżerów Grupy Generali.

Obecnie zarząd polskich spółek Signal Iduna reprezentują wspólnie Jürgen Reimann, Agnieszka Kiełbasińska i Adam Malinowski

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl