Simpl.rent: Po ubezpieczeniu płatności czynszu przyszedł czas na ubezpieczenia nieruchomości

0
422

Simpl.rent opracował ubezpieczenie mieszkaniowe wraz z PZU. Obie firmy współpracowały ze sobą już wcześniej przy ubezpieczeniach płatności czynszu dla właścicieli i ubezpieczenia dla najemców – podał cashless.pl.

Polisa simpl.rent została opracowana w formule all risk. Ochroną, która zapewnia PZU, można objąć dom lub mieszkanie od m.in. kradzieży z włamaniem i przepięć. Dodatkiem do ubezpieczenia jest home assistance zapewniające pomoc fachowca i ochronę prawną. Insurtech umożliwia opłacenie składki w jednej racie lub w trybie miesięcznym. W tym drugim przypadku cena nie zwiększa się. Piotr Pajda, założyciel simpl.rent, mówi serwisowi, że podczas tworzenia produktu jego autorzy zastanawiali się, jak sprawić, aby zakup polisy był miłym, szybkim i przede wszystkim intuicyjnym procesem. W tym celu zrezygnowali ze skomplikowanych pojęć ubezpieczeniowych, a także z uwzględniania zbędnych parametrów, które do tej pory trzeba było podać na potrzeby wstępnej wyceny. Według Piota Pajdy obliczenie składki to zaledwie kilka sekund, a cały proces zakupu polisy powinien zająć do 5 minut.

Więcej:

cashless.pl z 31 marca, Ida Krzemińska-Albrycht „Simpl.rent wprowadza ubezpieczenia mieszkań i domów. Ochronę zapewni PZU”

(AM, źródło: cashless.pl)