Solidne wyniki Vienna Insurance Group

0
564

15 kwietnia światło dzienne ujrzał raport roczny Vienna Insurance Group. Dokument potwierdził wstępne dane grupy za rok obrotowy 2020 zaprezentowane 9 marca.

10,43 mld euro zebranych składek, zyski brutto w wysokości 346 mln euro i poprawa wskaźnika mieszanego do poziomu 95% pozwalają określić ubiegłoroczne rezultaty VIG mianem solidnych.

– Pokazaliśmy, że jesteśmy odporni na nieprzewidziane zdarzenia. Ta stabilność jest naszym największym atutem, umożliwiającym nam przezwyciężenie nieustających burzliwych czasów i skuteczne radzenie sobie z wszelkimi lokalnymi wyzwaniami – powiedziała Elisabeth Stadler, CEO VIG.

Grupa prognozuje, że w tym roku jej przypis uplasuje się na poziomie 10,4 mld euro, czyli zbliżonym do uzyskanego w roku poprzednim. Natomiast jej zysk brutto wyniesie od 450 500 mln euro. Oczekuje się, że wskaźnik mieszany utrzyma się na zrównoważonym poziomie około 95%.

Ostateczny współczynnik wypłacalności grupy na koniec 2020 r. był nieco lepszy niż raportowany 9 marca (235%). Regulacyjny współczynnik wypłacalności uplasował się z kolei na poziomie 238% i odzwierciedla kontynuację wyjątkowo silnej kapitalizacji VIG. Na 31 grudnia 2020 r. grupa posiadała środki własne w wysokości 8,8 mld euro, z czego 83% należało do kategorii najwyższej jakości (tier 1). Kapitałowy wymóg wypłacalności wynosi 3,7 mld euro.

(AM, źródło: VIG)