Sollers Consulting pomógł włoskiej firmie wdrożyć proces automatyzacji testów

0
170

Sollers Consulting wsparło włoską markę ubezpieczeń online ConTe.it w zdefiniowaniu i wdrożeniu kompleksowego procesu automatyzacji testów. Efektem projektu jest przyspieszenie wdrożenia pakietu Guidewire oraz poprawa ogólnej jakości kodu. Projekt obejmował również zastosowanie autorskiego narzędzia BATS w celu zapewnienia stabilnych i niezawodnych testów w całym procesie powstawania oprogramowania.

ConTe.it jest częścią grupy ubezpieczeniowej Admiral Group i specjalizuje się w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Projekt miał na celu skrócenie czasu potrzebnego w cyklu tworzenia aplikacji dzięki jego uproszczeniu oraz podniesieniu pewności i przejrzystości. Przedsięwzięcie składało się z dwóch głównych faz: pierwsza polegała na wdrożeniu procesu i wprowadzeniu autorskiego narzędzia BATS (Business Automation Testing Suite) stworzonego przez Sollers Consulting, które zostało zastosowane dla Guidewire PolicyCenter™, zaś w drugiej fazie – dla Guidewire ClaimCenter™. Wdrożenie procesu automatyzacji testów trwało zaledwie 3,5 miesiąca w każdym z etapów.

– Wraz z ustanowieniem procesu zapewniania jakości, któremu towarzyszyło wdrożenie BATS, ConTe.it zyskało narzędzia i umiejętności, które gwarantują mu niezależność podczas dalszych projektów wdrożeniowych systemów Guidewire, aby zapewnić pomyślną realizację i utrzymanie projektu. Gratulujemy ConTe.it tego wielkiego osiągnięcia – mówi Rafał Durasiewicz, manager Sollers Consulting.

– Naszym celem było zapewnienie szybszego tworzenia oprogramowania i podniesienie jego jakości. Teraz mamy działający proces automatyzacji testów, który jest dopasowany do naszych potrzeb. Współpraca z Sollers Consulting przebiegała bardzo sprawnie. Zespół Sollers skupiał się na osiągnięciu zakładanych wyników oraz zapewnił płynne przekazanie szerokiej wiedzy technicznej naszym mieszanym zespołom, z którymi również bardzo dobrze się integrował. Takie podejście Sollers zagwarantowało lepszą ogólną obsługę naszego biznesu, a w konsekwencji klientów naszej firmy – podsumowuje Paolo De Totero, Chief Information Technology w ConTe.it.

Od samego początku projekt miał na celu ułatwienie przekazania wiedzy ekspertom ConTe.it. Dzięki odpowiedniemu programowi szkoleń ubezpieczyciel po raz pierwszy stworzył własny autonomiczny zespół ds. zapewnienia jakości. Wprowadzony proces automatyzacji testów pozwala na bezpośrednie oszczędności w testowaniu manualnym, stanowiąc jednocześnie inwestycję na przyszłość.

(AM, źródło: Sollers Consulting)