Sztuczna inteligencja ma coraz szersze zastosowanie w likwidacji szkód PZU

0
300

PZU sięgnął po kolejne narzędzie do likwidacji szkód oparte na sztucznej inteligencji. „Ai’systent Mobilnego Eksperta” potrafi sporządzić wstępną kalkulację naprawy uszkodzonego pojazdu na podstawie zdjęć wykonanych przez rzeczoznawcę – informuje cashless.pl.

Robert Zielonka, dyrektor ds. technicznej obsługi szkód PZU, mówi serwisowi, że algorytmy wykorzystywane w nowym narzędziu rozpoznają i nazywają ok. 70 części pojazdu oraz przygotowują prekalkulację w trzy minuty. Po zakończeniu testów pilotażowych ubezpieczyciel wdraża narzędzie u wszystkich mobilnych ekspertów, pomagając w stworzeniu standardu kwalifikacji części do wymiany lub naprawy w sprawach klientów z całej Polski.

„Ai’systent Mobilnego Eksperta” jest oparty na technologii firmy Audatex. To kolejne rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji, jakie PZU wykorzystuje w likwidacji szkód komunikacyjnych. Wcześniej zakład PZU wdrożył innowacyjną technologię komputerowego rozpoznawania obrazów opracowaną przez Tractable. Posłużyła ona do udoskonalenia oceny szkód komunikacyjnych.

Więcej:

cashless.pl z 18 czerwca, Ida Krzemińska-Albrycht „PZU wdraża nowe narzędzie do wyceny szkód. Sztuczna inteligencja pomoże mobilnym rzeczoznawcom”:

https://www.cashless.pl/10157-solera-audatex-PZU-wycena-szkod-rzeczoznawcy-AI

(AM, źródło: cashless.pl)