Szybko, zdalnie i bez wstawania z kanapy – Pakiet AUTO w Wiener

0
473

Wiener wdrożył nowy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, który oferuje możliwość zdalnego i bezpiecznego wyboru najlepiej dopasowanego do potrzeb klienta ubezpieczenia samochodu. Szybki i prosty proces ubezpieczeniowy w Pakiecie AUTO jest możliwy dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz digitalizacji i automatyzacji procesów.

Nowe ubezpieczenie to odpowiedź na zmiany w przyzwyczajeniach komunikacyjnych Polaków. Z badania opinii przeprowadzonego na zlecenie Wiener przez Spotlight Research wynika, że 34% badanych w najbliższej przyszłości będzie częściej korzystało z samochodu, a połowa z nas rzadziej niż dotychczas zamierza jeździć komunikacją miejską. Co ciekawe, aż 80% kierowców nie ma zamiaru rezygnować z posiadania samochodu, nawet w przypadku pracy zdalnej.

Zmiany trendów społecznych zmianą dla agentów?

Według badania Wiener, mimo dużych zmian spowodowanych pandemią, konsumenci pozostają zgodni w kwestii ubezpieczenia. Aż 85% badanych, przedłużając umowę, zamierza utrzymać jej dotychczasowy zakres, a 8% rozważa rozszerzenie ochrony.

Idea Pakietu AUTO polega na tym, aby agent i klient jak najszybciej otrzymali ofertę. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej i intuicyjnej platformie Wie.net, która pozwala na sporą personalizację i elastyczność w doborze oferty produktowej. Pakiet AUTO oferuje to, czego oczekują teraz klienci – możliwość zdalnego i bezpiecznego wyboru ubezpieczenia, dopasowanego do indywidualnych potrzeb oraz stylu życia. Prawdziwą rewolucją są dwie nowe metody zawierania polisy przez Wie.net: na odległość oraz bez papieru.

Nowy Pakiet AUTO i nowe korzyści

Ogromną zaletą Pakietu AUTO jest też to, że zawiera on bardzo wiele możliwości, które – po dobudowaniu potrzebnych elementów – tworzą produkt „szyty na miarę”. Dla większości z nas ubezpieczenie komunikacyjne wiązało się głównie z obowiązkowym OC, w którym klient dostawał to, co musiało pojawić się w pakiecie – mówi Marek Dmytryk, zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych Wiener.

Do każdego takiego ubezpieczenia dołączany jest pakiet Assistance Podstawowy. Na przykład, gdy podczas stłuczki czy kolizji straty nie przekraczają kwoty 400 zł, samochód jest naprawiany na miejscu. Jeśli stan pojazdów nie pozwala na to, wtedy oba samochody – sprawcy i poszkodowanego – zostaną odholowane do najbliższego punktu pomocy.

Przyjaciel rodziny pod ochroną

Jeśli w podróż rusza domowe zwierzę, to w przypadku polisy Auto Assistance jest ono objęte ochroną podczas ewentualnego wypadku. W razie potrzeby zwierzęciu zapewniony zostanie transport do lecznicy oraz pomoc weterynaryjna. W sytuacji gdy kierowca i pasażerowie przez zaistniały wypadek nie mogą dalej sprawować opieki nad zwierzęciem, zostaną zorganizowane i pokryte koszty przewiezienia go do wyznaczonego opiekuna. W przypadku przewozu do hotelu czy schroniska pokryte zostaną również koszty jego pobytu.

Pakiet AUTO to nie tylko OC i Assistance

Poza OC i Assistance możemy zabezpieczyć polisą następstw nieszczęśliwych wypadków również naszych najbliższych, z którymi podróżujemy. Na wypadek sytuacji, w której konieczna będzie interwencja medyczna, zarówno kierowca, jak i pasażerowie objęci zostają opieką ubezpieczenia kosztów leczenia po wypadku. Wiener organizuje i pokrywa koszty konsultacji lekarskich, procedur medycznych, zabiegów ambulatoryjnych oraz chirurgicznych, a także zapewnia opiekę pielęgniarską czy wsparcie w rehabilitacji.

Ubezpieczenie nawet dla 20-letnich samochodów

Wiener – jako jedyna z niewielu firm w Polsce – ubezpiecza samochody 20-letnie i starsze (w przypadku kontynuowania umów w Wiener). Taki samochód można objąć również polisą AC.  

To dobra wiadomość dla wielu właścicieli „nieśmiertelnych”, starszych roczników pojazdów. Wiener oferuje również liczne rozszerzenia, np. takich jak utrata kluczyków. A jeśli chcemy kontynuować swoje ubezpieczenie AC, dołączając po raz pierwszy do grona klientów Wiener, to z bezszkodową historią oszczędzamy dużo czasu, bo nie ma wymogu wykonania zdjęć ubezpieczanego pojazdu. Dodatkowo, nie trzeba się pojawiać osobiście u agenta, bo nowy system pozwala zawrzeć umowę e-mailem lub przez weryfikację SMS – wyjaśnia Marek Dmytryk.

(KS, źródło: Wiener)