Tomasz Rowicki odchodzi z zarządu VIG Re

0
1061

1 stycznia 2021 r. Tomasz Rowicki ma objąć nowe stanowisko kierownicze w Vienna Insurance Group w Polsce. W związku z tym złoży rezygnację z funkcji członka rady dyrektorów (zarządu) VIG Re. W komunikacie reasekuratora nie ujawniono, jaką funkcję będzie pełnił w strukturach grupy w naszym kraju.

– Odkąd Tomasz dołączył do zarządu VIG Re w 2017 roku, wniósł znaczący wkład w rozwój naszej działalności, szczególnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Znam Tomasza od ponad 15 lat i zawsze doceniam jego entuzjazm do podejmowania nowych wyzwań. Cieszę się, że mieliśmy okazję współpracować przez ostatnie cztery lata. W imieniu zarządu chciałbym podziękować mu za znaczący wkład w VIG Re i życzyć mu sukcesu w jego przyszłej karierze zawodowej – skomentował Johannes Martin Hartmann, CEO i prezes zarządu VIG Re, który do czasu powołania następcy Tomasza Rowickiego będzie pełnił jego obowiązki w zarządzie.

– Po dziewięciu latach pracy za granicą zdecydowałem się przyjąć ofertę VIG na nowe stanowisko kierownicze w Polsce. Dzięki temu będę znowu bliżej mojej rodziny w Warszawie. Bardzo cenię sobie współpracę z kolegami z zarządu, Martinem i Ivaną (Ivana Jurčíková, członek zarządu VIG Re – AM) oraz zespołem całej firmy. Podobał mi się międzynarodowy zakres działalności reasekuracyjnej i wspaniała kultura korporacyjna VIG Re. Jestem pewien, że firma będzie się dalej rozwijać i prosperować w nadchodzących latach – powiedział Tomasz Rowicki. Dodał, że jest dumny, iż miał okazję pełnić swoją funkcję w ostatnich latach.

Tomasz Rowicki dołączył do zarządu VIG Re 1 marca 2017 r. po tym, jak zwyciężył w postępowaniu rekrutacyjnym. Karierę w Vienna Insurance Group rozpoczął w 2003 r. jako specjalista w dziedzinie reasekuracji w Compensa Polska. Od 2006 r. jako dyrektor zarządzał departamentami reasekuracji Compensy i PZM. W 2012 r. przeniósł się na Litwę, gdzie był członkiem zarządu Compensa Non-Life Lithuania, odpowiedzialnym za underwriting, reasekurację, roszczenia i IT, aż do momentu przejścia do VIG Re.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl