Tractable: 25 mln USD na międzynarodową ekspansję sztucznej inteligencji w likwidacji szkód

0
501

Tractable, firma technologiczna opracowująca sztuczną inteligencję wspomagającą proces likwidacji szkód komunikacyjnych, ogłosiła pozyskanie 25 milionów dolarów w rundzie inwestycyjnej Serii C prowadzonej przez firmę Georgian Partners z udziałem obecnych już inwestorów, w tym Insight Partners i Ignition Partners. Runda ta niemal podwaja sumę zebraną przez Tractable – do 55 mln USD. Inwestycja pozwoli firmie na przyspieszenie ekspansji na nowe rynki.

Sztuczna inteligencja Tractable wykorzystuje do oceny szkód komputerowe rozpoznawanie obrazów. Na podstawie milionów przykładów tworzone są modele, które pozwalają na dokładną identyfikację szkód i przewidywanie kosztów naprawy, przy jednoczesnej poprawie efektywności oceny i obsłudze klientów.

– Misją Tractable jest wprowadzanie przełomowych odkryć w dziedzinie sztucznej inteligencji w odpowiedzi na realne problemy i w ten sposób wpływanie pozytywnie na życie ludzi. Osiągamy to każdego dnia, ponieważ dzięki naszej technologii ludzie na całym świecie szybciej odzyskują środki do życia po wypadkach. Georgian Partners ma na swoim koncie wybitne inwestycje w firmy programistyczne, a najnowsza inwestycja pokazuje wiarę świadomych inwestorów w to, że osiągniemy jeszcze większy sukces i dotrzemy do nowych rynków, nowych klientów i nowych obszarów działalności – mówi Alex Dalyac, dyrektor generalny i założyciel Tractable.

Sztuczna inteligencja Tractable jest obecnie wykorzystywana m.in. przez Ageas w Wielkiej Brytanii, Covéa we Francji oraz Tokio Marine w Japonii. W Polsce jest ona wykorzystywana przez Wartę do analizy uszkodzeń pojazdów. Oceny dokonywane w ciągu kilku minut za pośrednictwem platformy opartej na sztucznej inteligencji naprawy umożliwiają szybsze rozpoczęcie napraw uszkodzonego mienia.

– Wyszukane podejście Tractable do komputerowego rozpoznawania obrazów, stosowanego do wspomagania likwidacji szkód zyskało uznanie wśród największych firm na całym świecie, które korzystają z platformy do podejmowania decyzji opartych na danych, w czasie rzeczywistym, a jednocześnie znacznie zwiększają poziom zadowolenia klientów. Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z zespołem Tractable i możliwością wspomagania ich w jeszcze szybszym wprowadzeniu kolejnej fali innowacji technologicznych do umożliwiania poszkodowanym szybkiego powrotu do normalnego życia – powiedziała Emily Walsh, dyrektor w Georgian Partners.

Oprócz biur w Wielkiej Brytanii i USA Tractable utworzyła niedawno stałe biuro w Japonii, umożliwiające obsługę nowych klientów w Azji.

– Tractable osiągnęła w ubiegłym roku ogromną skalę działalności, dysponując bazą klientów w dziewięciu krajach, zróżnicowanym zasobem danych i rozszerzając swój zespół do ponad 100 pracowników w Londynie, Nowym Jorku, a teraz również w Tokio. Cieszymy się, że możemy nadal inwestować w Tractable, ponieważ dzięki temu zespół będzie dostarczał swoją potężną technologię sztucznej inteligencji do wielu kolejnych krajów – stwierdził Lonne Jaffe, dyrektor zarządzający Insight Partners i dyrektor generalny Tractable.

(AM, źródło: Tractable)