Ponad 150 mln zł w PPK zarządzanych przez PKO TFI

0
478

Według danych z 25 lutego, PKO TFI zarządzało już ponad 150 mln zł należącymi do uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Jeszcze na koniec grudnia wartość aktywów PPK zarządzanych przez towarzystwo wynosiła niecałe 28 mln zł. W ciągu miesiąca urosła ona do ponad 96 mln zł, co daje blisko 35% udziału w rynku, by pod koniec lutego przekroczyć poziom 150 mln zł.

– Tak duży napływ aktywów do naszego TFI w ramach PPK jest naturalną konsekwencją faktu, że PKO TFI przekonało do swojej oferty najwięcej firm w pierwszym etapie – ponad 1500. Wierzymy, że mniejsze firmy, które są aktualnie w trakcie podejmowania decyzji, jaki podmiot wybrać jako partnera w PPK, podobnie jak większe przedsiębiorstwa docenią naszą ofertę i skorzystają z naszego doświadczenia z pierwszej tury wdrożenia PPK. Oferowane przez nas systemy powstały z myślą zarówno o większych, jak i mniejszych firmach. Umożliwiają obsługę najróżniejszych formatów plików generowanych z systemów kadrowo-płacowych, tak aby możliwie zoptymalizować zawieranie umów o PPK oraz ułatwić bieżącą obsługę programu przez pracodawców – mówi Piotr Żochowski, prezes zarządu PKO TFI.

(AM, źródło: PKO TFI)