TU Zdrowie i Open Life razem dla brokerów

0
812

Pod koniec czerwca odbyły się pierwsze dwa szkolenia „Od Zdrowia do Życia”, organizowane w ramach Akademii Brokerskiej. Taką nazwę nosi najnowsza inicjatywa skierowana do brokerów ubezpieczeniowych przygotowana przez TU Zdrowie i Open Life w ramach strategicznego partnerstwa obu towarzystw.

Szkolenia odbyły się w dniach 21–22 czerwca oraz 28–29 czerwca w Dźwirzynie oraz w Zakopanem. Wzięło w nich udział blisko 100 przedstawicieli kancelarii brokerskich z całej Polski. Brokerzy poznawali nowości produktowe oraz narzędzia opracowane z myślą o obsłudze polis i klientów grupowych. Szczególne zainteresowanie wzbudziło strategiczne partnerstwo towarzystw oraz łączenie ich produktów we wspólnej ofercie.

– Od kilku już lat w ofercie ubezpieczeń grupowych Open Life znajdują się umowy dodatkowe dostarczane pod postacią pakietów zdrowotnych przez TU Zdrowie. To partnerstwo, ta synergia, pozwala nam na co dzień wcielać w życie hasło, które było myślą przewodnią tegorocznej edycji Akademii Brokerskiej „Od Zdrowia do Życia”. Dzięki temu klienci mogą nie tylko dostać z Open Life wypłatę świadczenia z tytułu np. poważnego zachorowania czy wypadku, ale też przeprowadzić bezgotówkowo cały proces diagnostyki czy rehabilitacji. Łączenie ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniami zdrowotnymi jest przyszłością rynku klienta korporacyjnego i my w Open Life jesteśmy już od dłuższego czasu na tej ścieżce rozwoju – mówi Michał Jakubowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Open Life.

– Ostatnie dwa lata przyniosły wiele zmian zarówno w obszarze dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych, jak i ubezpieczeń na życie. Pandemia Covid-19 wpłynęła bezpośrednio na rozwiązania produktowe, ale także na aspekty związane z obsługą ubezpieczonych oraz ubezpieczających. Mając pełną świadomość, że działamy w tej chwili w innych warunkach niż jeszcze kilka lat temu, przygotowaliśmy organizację do tego, aby móc sprawnie realizować założenia biznesowe i świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Pandemia odcisnęła również swoje piętno na zdrowiu większości Polaków, o czym należy pamiętać, konstruując nie tylko medyczne programy ubezpieczeniowe, ale i życiowe. W trakcie Akademii Brokerskiej zwracaliśmy także uwagę na fakt, że u klientów bardzo często za obszar życia i zdrowia odpowiada ta sama osoba, mamy więc bardzo dużą szansę na podjęcie w rozmowach obu tematów – mówi Bernard Kucharski, zastępca dyrektora Sprzedaży TU Zdrowie odpowiedzialny za współpracę z pośrednikami.

Podczas dyskusji omówiono dostępność świadczeń zdrowotnych w ramach systemu publicznej opieki medycznej oraz wyzwania dla rynku ubezpieczeń komercyjnych. Wszystko to w kontekście rosnącego popytu na świadczenia medyczne przy niewystarczającej podaży lekarzy. Uczestnicy wyrażali także zainteresowanie synergią między ubezpieczeniami grupowymi na życie i zdrowotnymi oraz rozwiązaniami systemowymi i narzędziami, które TU Zdrowie i Open Life przygotowały dla brokerów i ich klientów.

W czasie trwania Akademii brokerzy wzięli udział w szkoleniach z zakresu oceny i analizy parametrów programów zdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów funkcjonalności i dostępności do świadczeń.

– Akademia Brokerska okazała się strzałem w dziesiątkę. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem środowiska brokerskiego, a także były dobrą okazją, aby pokazać brokerom, dlaczego warto rekomendować nasze oferty. Bezpośredni kontakt i merytoryczna dyskusja udowadniały, że jesteśmy rzetelnym i wiarygodnym partnerem w biznesie. Na pewno będziemy kontynuowali tego typu spotkania w przyszłości – dodaje Michał Jakubowski.

W trakcie obu spotkań przekonaliśmy się, jak bardzo w ostatnim „pandemicznym” czasie brakowało nam bezpośrednich spotkań i dyskusji o ważnych rzeczach, które dzieją się na rynku. Poza częścią formalną – szkoleniową, wiele ciekawych rozmów przeprowadziliśmy w kuluarach. Wiele osób wyraziło zainteresowanie kontynuacją dyskusji w formule indywidualnych spotkań i warsztatów, co bardzo nas cieszy, ponieważ chcieliśmy, aby Akademia była przede wszystkim inspiracją do dalszych działań operacyjnych – podsumowuje Bernard Kucharski.

Oba towarzystwa zapowiedziały, że w nieodległej przyszłości organizowane będą kolejne edycje Akademii Brokerskiej w innych regionach Polski.

(AM, źródło: TU Zdrowie)