TU Zdrowie podszkoliło i uhonorowało brokerów ubezpieczeniowych

0
381

„Algorytm na zdrowie” – pod takim hasłem w połowie czerwca odbyły się kolejne warsztaty TU Zdrowie skierowane do brokerów. Kluczowym punktem programu były algorytmiczne warsztaty sprzedaży.

W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli kancelarii brokerskich z całej Polski, z którymi TU Zdrowie zrealizowało w minionym roku najwięcej transakcji i osiągnęło najlepsze wyniki biznesowe.

– Udział sprzedaży pośredniej TU Zdrowie stanowi ok. 70% całego portfela. Z kolei nowa sprzedaż w kanale pośrednim w 2022 roku była prawie dwa razy wyższa niż w roku poprzednim. Doceniając naszych partnerów, staramy się jednocześnie aktywnie kształtować nasze relacje i współpracę z brokerami i multiagentami. Dlatego zapraszamy ich na warsztaty, szkolenia i burze mózgów, w trakcie których dzielimy się naszą wiedzą i wieloletnimi doświadczeniami w budowaniu, ofertowaniu i wdrażaniu programów opieki medycznej. To ważne, aby nasi partnerzy, którzy w naszym imieniu spotykają się z klientami, mieli jak najlepszą, szeroką wiedzę. Jednocześnie wsłuchujemy się w ich pytania i wątpliwości, relacje ze spotkań z klientami. Uwzględniamy te informacje, myśląc o naszych produktach i rozwiązaniach – podkreśla Bernard Kucharski, dyrektor sprzedaży TU Zdrowie odpowiedzialny za współpracę z pośrednikami.

Merytoryczną część ostatniego spotkania otworzyło szkolenie aktualizujące i poszerzające wiedzę brokerów i multiagentów na temat rozwiązań oferowanych przez TU Zdrowie w kontekście ostatnich zmian na rynku prywatnej opieki medycznej. Głównym punktem spotkania w Powidzu był „Algorytmiczny warsztat o KONTR_Skutecznych i WPROST_Skutecznych zachowaniach i czynnościach w sprzedaży i zarządzaniu nią”, który poprowadził Tristan Tresar, założyciel „Algorytmia.com”.

– Algorytmia sprzedaży to skuteczny model sprawnego osiągania rezultatów, który jest także inspiracją i metodologicznym punktem odniesienia także dla nas. Zależy nam na tym, aby pokazać naszym brokerom ubezpieczeniowym bardzo konkretne i bardzo praktyczne narzędzia do doskonalenia ich codziennego warsztatu. Jestem przekonany, że praca nad naszą wspólną metodologią przyniesie jeszcze lepsze zrozumienie i bardzo dobre efekty naszej współpracy – wyjaśnia Bernard Kucharski.

Spotkanie w Powidzu było także okazją, aby docenić pośredników, przyznając im nagrody za ich osiągnięcia.

– Symbolicznym i, mam nadzieję, miłym wyrazem podziękowania naszym partnerom i docenienia ich wkładu w naszą współpracę i świetnych rezultatów są nasze nagrody. Wyróżniliśmy pośredników, z którymi osiągnęliśmy najlepsze wyniki sprzedażowe – powiedział prezes zarządu TU Zdrowie Aleksander Roda

TU Zdrowie cyklicznie zaprasza swoich partnerów biznesowych do udziału w spotkaniach, szkoleniach i warsztatach. Rok temu towarzystwo zrealizowało spotkanie pod hasłem „Od Zdrowia do Życia”, w którym wzięło udział blisko 100 przedstawicieli kancelarii brokerskich z całej Polski. Wówczas brokerzy poznawali nowości produktowe oraz narzędzia przeznaczone do obsługi polis i klientów grupowych.

(AM, źródło: TU Zdrowie)