TU Zdrowie wspiera akcję profilaktyczną Fundacji Neuca dla Zdrowia

0
388

Z początkiem lutego w trasę wyruszy Spirobus, w którym pacjenci z całego kraju będą mogli wykonać bezpłatne badania spirometryczne. Do akcji Fundacji Neuca dla Zdrowia włączyło się TU Zdrowie.

Od początku lutego do połowy marca Spirobus odwiedzi ponad 30 miejscowości, w których każdy chętny będzie mógł bezpłatnie poddać się prostemu badaniu.

– Do wykonania badań zachęcamy szczególnie osoby, którym dokucza przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne. Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę, a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad 3/4 chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezeska Fundacji Neuca dla Zdrowia.

Mobilna przychodnia umożliwia Fundacji Neuca dla Zdrowia dotarcie z profilaktyką chorób układu oddechowego do ponad czterdziestu lokalizacji w całej Polsce. Pomiar spirometryczny, który będzie oferowany pacjentom odwiedzającym Spirobus, jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego.

Do akcji promującej badania profilaktyczne włączyło się TU Zdrowie. O możliwości skorzystania ze spirobusa zostaną poinformowani wszyscy ubezpieczeni. Ponadto TU Zdrowie wspiera kampanię poprzez media i serwisy społecznościowe.

(AM, źródło: TU Zdrowie)