TU Zdrowie wspiera badania profilaktyczne pod kątem osteoporozy

0
266

Fundacja Neuca dla Zdrowia rozpoczyna bezpłatną akcję badań densytometrycznych w Osteobusie, który w ciągu niemal dwóch miesięcy od 11 grudnia odwiedzi 30 miejscowości w całym kraju. Do akcji włączyło się TU Zdrowie, które także zachęca swoich klientów do profilaktyki osteoporozy.

Badanie gęstości kości, czyli densytometria, umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju. Pozwala również na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecane jest osobom po 40. roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza, jak również wszystkim kobietom po 50. roku życia oraz mężczyznom po 55. roku życia.

– Wczesna diagnostyka, prawidłowe odżywianie, utrzymanie prawidłowej masy ciała i aktywność fizyczna stanowią podstawowe elementy walki z chorobą. Zachęcamy do skorzystania z badania, którego wynik pacjent otrzymuje bezpośrednio po wykonaniu pomiaru, co umożliwia szybką reakcję w przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości – mówi Agnieszka Wróblewska z Fundacji Neuca dla Zdrowia. – Dodatkowo, w Osteobusie pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności – dodaje.

Do akcji promującej badania profilaktyczne Fundacji Neuca dla Zdrowia włączyło się TU Zdrowie. O możliwości skorzystania z Osteobusa zostaną poinformowani wszyscy ubezpieczeni. Ponadto TU Zdrowie wspiera kampanię poprzez media i serwisy społecznościowe.

(AM, źródło: TU Zdrowie)