TUW PZUW ma już ponad 600 członków

0
486

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekroczył liczbę 600 członków. Podwoił ją w ciągu niespełna czterech lat.

– To dowód na to, że potrafimy odpowiadać na oczekiwania rynku. Rozwijamy się z powodzeniem, mimo rynkowych perturbacji związanych z pandemią i wojną. Dzięki swojej elastyczności ubezpieczenia wzajemne sprawdzają się w dobrych i złych czasach, a także w trudnych, wymagających indywidualnego podejścia branżach, w których priorytetem jest bezpieczeństwo – powiedział prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Do takich branż należą ochrona zdrowia i strategiczne sektory gospodarski. TUW PZUW ubezpiecza największe przedsiębiorstwa i dużą część szpitali, a także samorządy, instytucje publiczne i kościelne. Jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych jest rodzajem ubezpieczeniowej wspólnoty. Nie działa dla zysku, lecz opiera się na współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie jego członkami.

– Ta współpraca polega na wspólnej trosce o bezpieczeństwo i przynosi wspólne korzyści. Ubezpieczeni otrzymują z powrotem pieniądze zaoszczędzone ze składek, jeśli skutecznie dbają o minimalizowanie ryzyka. Mają w tym wsparcie naszych ekspertów, którzy bezpłatnie diagnozują zagrożenia. Wspieramy finansowo inwestycje na rzecz bezpieczeństwa, prowadzimy liczne szkolenia i inne projekty prewencyjne – wyjaśnił Rafał Kiliński.

W efekcie tych działań TUW PZUW wypłaci w tym roku najwyższe w swojej historii zwroty części składek – w łącznej wysokości 1,6 mln zł. Kwoty od kilkudziesięciu tysięcy złotych dostaną ubezpieczeni, którzy skutecznie dbali o bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka. To połowa uprawnionych.

– Bijemy kolejne rekordy, rośniemy powyżej planów i oczekiwań. Z dwuletnim wyprzedzeniem zrealizowaliśmy cele założone w naszej strategii, zbierając w zeszłym roku ponad miliard złotych składki. Nowym rekordem jest przekroczenie liczby 600 członków towarzystwa. Dziękujemy im za zaufanie – dodał Rafał Kiliński.

TUW PZUW z 34% udziałów w rynku jest największym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Jako jedyne TUW ma międzynarodowy rating. Jego ocena plasuje się na poziomie A-.

(AM, źródło: TUW PZUW)