TUW PZUW wyróżnione za społeczne zaangażowanie

0
345

Trzy inicjatywy TUW PZUW znalazły się w tegorocznej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Publikacja honoruje najlepsze przedsięwzięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznego zaangażowania.

Według autorów raportu do takich przedsięwzięć należą:

  • wydany przez TUW PZUW bezpłatny poradnik dla pacjentów „Vademecum zdrowia”,
  • odwołująca się do niego kampania na rzecz zdrowia prowadzona w pociągach PKP Intercity
  • projekt Szpital 360, którego celem jest zwiększanie jakości opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa pacjentów.

– Nie ma wzajemności bez solidarności. Nie ma solidarności bez społecznej wrażliwości. Wartości, na których opierają się ubezpieczenia wzajemne, traktujemy jako zobowiązanie, aby na możliwie szeroką skalę podejmować szczytne inicjatywy o szerokim społecznym wymiarze. Służą one zwłaszcza promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, jak też poprawie opieki nad pacjentami i ich bezpieczeństwu – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Wydawca raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest najdłużej działającą i największą organizacją pozarządową w Polsce, która w sposób kompleksowy zajmuje się koncepcją zrównoważonego rozwoju. Wydawany od 22 lat raport stanowi podsumowanie najważniejszych przedsięwzięć w tej dziedzinie i uhonorowanie ich autorów.

(AM, źródło: TUW PZUW)