TUZ sprzedaje omnikanałowo

0
641

Marka TUZ Ubezpieczenia wprowadziła na rynek zupełnie nowe ubezpieczenia szkolne. Polisę można łatwo i szybko kupić online, ale Dawid Piasecki z zarządu TUZ podkreśla: –To jest sprzedaż omnikanałowa, bardzo korzystna dla naszych agentów.

Prawdziwa omnikanałowość zaczyna się w TUZ właśnie od ubezpieczeń szkolnych. Bezpieczna Nauka to całkiem nowy produkt TUZ Ubezpieczenia przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży zaczynających nowy rok szkolny i wkrótce także nowy rok akademicki.

Aby zawrzeć polisę, wystarczy wejść na stronę www.tuz.pl, kliknąć w slajder „Bezpieczna Nauka – nowe ubezpieczenie NNW dla przedszkolaków, uczniów i studentów” lub bezpośrednio w podstronę www.tuz.pl/ubezpieczenia-szkolne/, a następnie wybrać jeden z sześciu wariantów ubezpieczenia, wpisać podstawowe dane i opłacić polisę elektronicznie przez PayU.

Wszystko razem zajmuje tylko parę minut i dziecko już jest ubezpieczone.

Dawid Piasecki

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że TUZ zaczął sprzedawać omnikanałowo i że nasze ubezpieczenia są już dostępne online – mówi Dawid Piasecki, członek zarządu TUZ odpowiedzialny za sprzedaż i likwidację szkód. – Przygotowaliśmy bardzo prosty i przyjazny kalkulator dla rodziców i tych wszystkich bliskich dzieciom osób, które chciałyby ubezpieczyć przedszkolaka, ucznia czy studenta.

Dostępność polisy online sprawia, że jest to zarazem jedno z najlepszych i najwygodniejszych ubezpieczeń dostępnych na rynku. Klient jest zadowolony, bo może polisę zawrzeć zdalnie, może też otrzymać zniżkę w wysokości 5%, jeśli wpisze kod otrzymany od swojego agenta. Natomiast agent jest zadowolony, ponieważ otrzymuje całą prowizję za sprzedaż tego ubezpieczenia. I to bez względu na to, czy sam zachęcił klienta do tego ubezpieczenia, czy jedynie odpowiedział klientowi na prośbę o podanie odpowiedniego kodu.

Takie rozwiązanie jest dla wszystkich korzystne, może nawet wspierać relacje agenta z klientami lub przyczyniać się do budowy dobrej relacji agenta z nowymi klientami.

TUZ przygotowuje też kompleksowe oferty dla poszczególnych placówek oświatowych. Po przygotowaniu takiej oferty generowany jest specjalny kod. Wpisując ten kod, rodzice mogą sami dokonać zakupu na stronie internetowej www.tuz.pl/ubezpieczenia-szkolne/.

– Możliwa jest również sprzedaż polisy w tradycyjny, tzw. oldschoolowy sposób – mówi Dawid Piasecki, po czym uśmiecha się i od razu dodaje:

Naszym celem jest rozwijanie sprzedaży omnikanałowej, ponieważ jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Z tego powodu będziemy rozwijać direct. Ale będziemy rozwijać sprzedaż directową przyjazną dla agenta. Taką, która nie będzie stanowić żadnej przeszkody dla agenta, lecz będzie dla niego wsparciem. Dlatego w narzędziach directowych, które produkujemy, bardzo dbamy o to, aby nie były one konkurencją dla agentów, ale jedynie uzupełnieniem naszej polityki dystrybucji ubezpieczeń.

Wprowadzamy rozwiązania directowe nie po to, żeby ominąć agentów, ale po to, żeby im pomóc i umożliwić ich klientom zakup polisy bezpośrednio, w sposób zdalny, ale z poszanowaniem prawa agenta do otrzymania wynagrodzenia – podkreśla członek zarządu TUZ.

– Tak naprawdę w wielu przypadkach agent otrzymuje prowizję już za samo polecenie. Tak więc bardzo opłaca się rozwijać system poleceń, bo on może być coraz bardziej korzystny dla agentów TUZ. Dlatego zachęcamy wszystkich agentów, żeby link do strony sprzedażowej TUZ umieszczali na swoich stronach internetowych, profilach na Facebooku czy w innych mediach społecznościowych. Zauważamy i doceniamy, że wielu agentów tak właśnie robi. Dla zainteresowanych agentów organizujemy też cykl webinarów szkoleniowych, w których udział znakomicie może wspierać sprzedaż polis przez agentów.

W ciągu pierwszych paru dni TUZ sprzedał ponad tysiąc polis Bezpieczna Nauka.

TUZ wprowadził też zdalną sprzedaż polis ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ubezpieczenia szkolne to był pierwszy duży krok directowy, niedługo uruchomimy także możliwość zakupu online ubezpieczeń mieszkań i różnych polis komunikacyjnych – zapowiada Dawid Piasecki.

TUZ nadal się rozwija i utrzymuje ponad 130% dynamiki przypisu składki.


OPINIE O PRODUKCIE

Cieszę się, że przygotowaliśmy tak dobry, ważny i nowoczesny produkt jak Bezpieczna Nauka. Ubezpieczenie oferujemy w sześciu wariantach i obejmuje ono bardzo szeroki zakres, między innymi pobyt w szpitalu w wyniku Covid-19, ugryzienie przez kleszcza, kontuzje odniesione w wyniku amatorskiego uprawiania sportu i wiele innych popularnych szkód. Przełomowe jest jednak to, że polisę można łatwo i szybko zawrzeć online bez wychodzenia z domu. Zawarcie polisy zajmuje średnio trzy minuty.

Monika Bidermann
pełnomocnik zarządu TUZ ds. rozwoju sprzedaży

Monika Bidermann

Już pierwsze dni po wdrożeniu ubezpieczenia Bezpieczna Nauka pokazały, że zainteresowanie samym ubezpieczeniem, jak i nowoczesną formą zawierania polisy, jest bardzo duże. Zarówno ze strony rodziców i opiekunów, jak również ze strony placówek oświatowych, dla których mamy przygotowane oferty grupowe.

Ewa Lipińska-Mitas
dyrektor Departamentu Kluczowych Partnerów w TUZ Ubezpieczenia

Ewa Lipińska-Mitas

Jedną z najważniejszych zalet polisy Bezpieczna Nauka jest możliwość błyskawicznej likwidacji szkody. Oczywiście wszystkim życzymy szczęścia i zdrowia, ale w razie wypadku polisa TUZ może okazać się prawdziwym szczęściem w nieszczęściu. Korespondencja, którą otrzymujemy od klientów, potwierdza, że jakość naszej obsługi zgłoszeń rośnie i jest doceniana przez tych, którym zdarzyło się jakieś nieszczęście.

Dariusz Radaczyński
dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód w TUZ Ubezpieczenia

Dariusz Radaczyński